ברוך אייזנברג ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
ברוך אייזנברג ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

הפעוט בן ה-3 שנהרג אמש (שני) מפגיעת אוטובוס ברחוב החוזה מלובלין בביתר עילית הוא ברוך אייזנברג ז"ל. מדובר במשפחה שגרה בניו יורק והגיעה לישראל לרגל החג. הלווייתו של ברוך ז"ל, ההרוג השלישי בתאונה קטלנית ברחוב החוזה מלובלין בשנים האחרונות, נערכה בהר המנוחות. משפחתו של הילד לא תשב שבעה בארץ בגלל החג אלא בניו יורק, אליה יחזרו עם צאת החג..

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

צוותי מד"א שהגיעו למקום מצאו את הפעוט ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותו. מחקירה ראשונית עולה כי הפעוט עזב את ידה של אימו על המדרכה והתפרץ לכביש. נהג האוטובוס עוכב לחקירה.

סמוך לשעה 18:20 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על ילד שנפגע מאוטובוס בביתר עילית. חובשים ופרמדיקים של מד"א דיווחו מהמקום על ילד בן 4 עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקבעו את מותו.

לפי בוחני התנועה של המשטרה שהוזעקו למקום, הפעוט ככל הנראה אחז בידיה של אימו בעת ששהו על המדרכה. לפתע הפעוט עזב את ידיה והתפרץ לכביש בדיוק כשאוטובוס חלף על הכביש, ופגע בו. בוחני התנועה ממשיכים לפעול לבירור נסיבות התאונה.

חובש רפואת חירום במד"א, חיים ברנשטיין, סיפר: "מדובר בטרגדיה קשה מאוד, הייתי ברחוב סמוך עם האמבולנס כשקיבלתי את הקריאה. ילד כבן 4 שכב על הכביש בסמוך לאוטובוס כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר. ביצעתי מספר בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת השנה נהרגו 99 בני אדם בדרכים, לעומת 97 בתקופה המקבילה אשתקד. מבין ההרוגים, 7 מהם נהרגו בתאונות קטלניות במעורבות אוטובוסים.

אבי סדרינה ויאיר שרקי השתתפו בהכנת הידיעה.