סער: "אפס תועלת ומקסימום נזק" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
בנצי גופשטיין וגדעון סער | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ח"כ גדעון סער הגיב אמש (שלישי) לסערה שהתעוררה בעקבות המכתב ששלח לו יו"ר ארגון להבה בנצי גופשטיין, שבו קרא לו לפעול לפירוק מערכת היחסים של בתו עם השחקן אמיר חורי בגלל שאינו יהודי. "אלונה, הבת האהובה שלי, היא אדם פרטי. צאו מהחיים הפרטיים שלה!", צייץ בטוויטר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גופשטיין פנה לסער בעקבות פרסום ב"מעריב" שלפיו בתו אלונה נמצאת בזוגיות עם השחקן אמיר חורי, ששיחק ב"פאודה" ו"החממה". "אין ספק שאתה כיהודי גאה הנאמן למורשת ישראל סבא, מתנגד לקשר הזה", כתב גופשטיין לסער על בתו מנישואיו הקודמים. "לא מדובר בגזענות חלילה אלא בסוד קיומו של העם היהודי. לעיתים קורה שכביכול בשם האהבה יש כאלה ששוכחים מאין הם באו ולאן הם הולכים. נדמה להם שאנחנו עם ככל העמים, והאהבה היא עיוורת ומעל הכול".

גופשטיין, העומד בראש הארגון "למניעת התבוללות בארץ הקודש", טען כי זוהי חובתו של סער כאב יהודי לפעול לסיום הקשר של בתו עם בן זוגה הערבי. "מוטלת עליך החובה להסביר לאלונה, באהבה, שלעם ישראל יש ייעוד וחזון לעולם כולו", כתב גופשטיין. "שהיא בת למורשת ארוכה, למסורת רבת ועתיקת שנים, שהיא היא אשר שמרה עליו במשך כל שנות הגלות הארורה, בה סבל עם ישראל מרדיפות, אינקוויזיציות, מסעי צלב, פוגרומים ושואה. מסורת זו קבעה הבדלה מהגוי ושמירה על ייחודו של העם היהודי".

יו"ר להב"ה חתם את המכתב עם הצעה לעזור לסער. "אשמח להיפגש איתך ביחד עם הצוות המקצועי שלנו שמטפל בהרבה מקרים דומים ולשוחח עמכם פנים אל פנים, ונלמד יחד את חשיבות העניין וכיצד לעזור לאלונה לא לנתק את עצמה משרשרת הזהב של עם ישראל", כתב גופשטיין.