הוא ידע שלא כולם יאהבו את ההזדהות הפוליטית שלו עם הליכוד, אבל כשהגיעה ההצעה להנחות את שידורי הליכוד TV - הוא לא חשב פעמיים. אחרי חודשיים אינטנסיביים, אלירז שדה מסכם את העבודה שלו בקמפיין ומגיב על הביקורות שהוטחו בו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אם לא היו נותנים לי את הרוח הגבית האנשים, זה היה מאוד קשה", מספר  שדה על החודשיים האחרונים מאז שהסכים לקבל את התפקיד. "ברגע שאתה רואה את התגובות ופוגש אותם בשטח וברשתות החברתיות זה מקל. אתה לא מרגיש לבד".

מבחינת מנהלי הקמפיין הוא היה הליהוק המושלם: כוכב הריאליטי שזכה במקום הראשון באח הגדול והפך למאמי הלאומי. מי שהיה על תקן הדעתן העממי, המשיך לטפח את התדמית הזאת בתוכניות רדיו וטלוויזיה, מעולם לא הסתיר את העמדות הפוליטיות שנטו תמיד לצד הימני של המפה.

שדה ומשפחת נתניהו. אהוד בבלפור (צילום: החדשות)
שדה ומשפחת נתניהו. אהוד בבלפור | צילום: החדשות

בליכוד תכננו שהאולפן הזה יהפוך לערוץ עוקף-תקשורת, כזה שדרכו יוכל ראש הממשלה להעביר מסרים בלי ביקורת ובלי שאלות קשות. "זה כלי תקשורת", טען שדה בתגובה למבקרים שטענו כי הליכוד TV היה למעשה כלי תעמולה בשירותו של ראש הממשלה. "אני כלי תקשורת, לא חדשות. אני גם לא מגדיר את עצמי כעיתונאי. בסופו של דבר אני לא יצרתי ויכוחים באולפן הזה. היה חשוב לי כמראיין וכליכוד TV לתת במה לכולם ולדעתם".

הזוג אילנית לוי ושדה (צילום: החדשות)
הזוג אילנית לוי ושדה | צילום: החדשות

היו שטענו שהוא דוגמן, שהוא כלי או בובה על חוט בשירות נתניהו. לכך הוא עונה: "צפיתי שזה יגיע. אבל אני חושב שזה מגיע ממקום לא מבין ולא מקצועי. ביקורת מאנשים שלא מבינים איך המערכת עובדת".

מהפוליטיקה הוא טעם בחודשיים האחרונים בליכוד TV אבל נראה שהוא לא ימצא את עצמו שם, לפחות לא בזמן הקרוב. "אם זה יקרה, אם וכאשר, זה יהיה כשאהיה זקן יותר", הוא מסכם בבדיחות.