רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

כל מי שלמד במערכת החינוך הישראלית מכיר זאת: בזמן שיעור הספורט, הכיתה מתפצלת: הבנות הולכות לשיעור אחד, ואילו הבנים לשיעור אחר. כך, כבר מגיל צעיר, מתחילה ההפרדה בין נשים לגברים בכל הנוגע לספורט. "בכיתות הנמוכות אין לבנים כל יתרון", מדגיש כתב הספורט בן מיטלמן בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה". לדבריו, "עד שמתחילה ההתבגרות המינית אצל הגברים, הם לא קופצים גבוה יותר או לרוץ מהר יותר מהבנות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"למדתי מד"ר אילן תמיר מאוניברסיטת אריאל שענפי הספורט נשענים מראש על יתרונות גבריים, כי הם הומצאו בימים שבהם לנשים בכלל אסור היה לעשות ספורט", מפתיע מיטלמן. "תיאורטית, ענפי הספורט היו יכולים להיראות אחרת לגמרי אם לא זה היה המצב".

יודעות גם להגיע לטופ
יודעות גם להגיע לטופ | צילום: רויטרס, חדשות

אז איך בכל זאת נשים מוצאות את המקום שלהן בעולם הספורט? איך אפשר לנסות להלחם בסקסיזם בענפים השונים? ואיזה חוק עשוי לשנות את התמונה כולה? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה", מבית החדשות. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@