שלמה ארצי (ארכיון) (צילום: החדשות)
שלמה ארצי, ארכיון | צילום: החדשות

שרת התרבות מירי רגב, המכהנת כיו"ר הוועדה לטקסים וסמלים, הודיעה היום (רביעי) כי שלמה ארצי יהיה בין מדליקי המשואות בטקס הממלכתי בהר הרצל לרגל חגיגות ה-70 למדינה. "בסגנונו הייחודי מבטא ארצי בשירתו, בכתיבתו העיתונאית ובשידוריו ברדיו את חוויית החיים בישראל", נכתב בהחלטת הועדה. "אני מאוד מתרגש", אמר ארצי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארצי נבחר על ידי הועדה הציבורית בראשות מנהל מרכז ההסברה, מר מושיק אביב. בנימוק החלטה נכתב כי: "שלמה ארצי, צבר ישראלי, בן לשורדי שואה מגדולי היוצרים שלנו, נבחר להדליק משואה בטקס הממלכתי בהר הרצל לרגל חגיגות ה - 70 שיעמדו השנה בסימן 'מורשת של חדשנות'". עוד נכתב כי "שיריו וכתביו הפכו לחלק בל ינותק ממורשתה התרבותית של המדינה. נוסף על פעילותו התרבותית הענפה, שלמה בעל תודעה חברתית, שבאה לידי ביטוי בעמותת "צמאון", הפועלת למען הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל".

"אני מאוד מתרגש", הגיב שלמה ארצי לבחירה בו. "חבל לי שהוריי ואחיותיי לא זכו לראות ולהיות איתי ברגע הזה, העיקר שנשמור על מדינת ישראל, חג שמח ותודה לכל המברכים".

"שמחתי לבשר לשלמה ארצי על הבחירה בו להדליק משואה לרגל חגיגות שבעים שנה למדינה שלנו", אמרה מירי רגב. "שלמה התרגש מאוד מהודעתי וניכר, כי כתובה בכל נימי נפשו שירת הוויתה של הארץ הזאת, על כל חלקיה. שלמה, הצבר הישראלי, מסמל את תחייתו של הדור השני לשורדי השואה".

"הגיע זמנך ללכת". השרה רגב (צילום: אלכס קולומיסקי, פלאש 90, חדשות)
"התרגש מהודעתי", רגב | צילום: אלכס קולומיסקי, פלאש 90, חדשות

עוד הוסיפה רגב כי "הפזמונים שלו, כמו גם פעילותו הציבורית למען הפריפריה בישראל, מרווים את הצמאון התרבותי של כל חלקי העם. שלמה, אני וכל העם בישראל מצדיעים לך ומאחלים לך עוד הרבה שנים של כתיבה ועשיית טוב ב'גן העדן של ילדות', הארץ המובטחת, עליה חלמו ולחמו כה רבים".

בהכנת הידיעה השתתפה עדי שוורצמן