טפטפות שהוצתו בקיבוץ מזרע
גלגלי הטפטפות שהוצתו הלילה | צילום:

35 צינורות השקיה הוצתו הלילה (בין שבת לראשון) בקיבוץ מזרע בעמק יזרעאל. הצינורות שהוצתו אמורים היו להיפרס בזמן הקרוב על שטח של כ-400 דונמים. למשק החקלאי נגרם נזק של מאות אלפי שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר שהגיב על המקרה תקף את הרשויות על טיפולן הלקוי לדבריו בתופעת הטרור החקלאי. "שבוע חדש, טרור ישן, ואף אחד לא עושה דבר כדי להגן על חקלאי ישראל", אמר.

"שוב נופלים החקלאים ורכושם קורבן לטרור חקלאי, הגובה נזק ישיר ועקיף במיליוני שקלים". הוסיף. "הבעיה שכמו לפני שבוע בעמק הירדן ובמקרים דומים בעבר, עובדי האדמה אינם זוכים להגנת הגופים האמונים על שמירת החוק והסדר מטעם המדינה".

הוא הבהיר כי "קצנו בהודעות של כוונות לעשות או התפארות במקרים בודדים בו מובאים האשמים לדין, אני ממשיך ודורש מהשר לביטחון פנים, גלעד ארדן וממפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך - הכריזו מלחמת חורמה בטרור החקלאי ומבצעיו. הקצו לכך משאבים וכוחות מיד, עשו את תפקידכם והפסיקו את הפגיעה באנשי העמל המעבדים והשומרים על קרקעות המדינה".

״נוצר מצב בלתי נסבל בו החקלאים הפכו לקורבן של הטרור החקלאי והמדינה עומדת מנגד ולא עושה כלום", האשים מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן. "על המדינה להחמיר את הענישה כלפי המפגעים ולפצות את החקלאים שנפגעו אנושות- כלכלית ומוראלית".‎

"חג החירות עבר - אך היכן החירות של חקלאי ישראל לעבד את אדמתם ללא חשש מטרור חקלאי?", הוסיף חבר הכנסת איתן ברושי מסיעת המחנה הציוני. "הלילה הוצתו עשרות גלילי טפטוף בשדות של קיבוץ מזרע שבמועצה האזורית עמק יזרעאל. הנזק הישיר נעמד במאות אלפי שקלים".