פלג כהן יצא לטיול של אחרי צבא לפני 13 שנים, מאז הוא לא ממש חזר: אין לו בית או עבודה קבועה והוא לא מפסיק לזוז מנקודה אחת על הגלובוס לאחרת. בגיל 34 הוא הספיק להחתים בדרכון שלו 135 מדינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יצאתי לטיול של אחרי צבא שהיה אמור להיות חודשיים-שלושה ולא ידעתי בדיוק מה הולך להיות איתי", מספר פלג. "אבל בשלושה חודשים האלה למדתי כל כך הרבה ואמרתי לעצמי: 'רגע אין לי למה לחזור לארץ'. הרי לאוניברסיטה אני לא אלך, אני אוהב לטייל אז למה שאני לא אמשיך לטייל?"

"למה שלא אמשיך לטייל?", פלג (צילום: חדשות)
"למה שלא אמשיך לטייל?", פלג | צילום: חדשות

מהמזרח הוא עבר לאוסטרליה ובשביל להרוויח קצת כסף הוא ניקה בתים והציע את שירותיו כגנן. מאז הוא הספיק בין היתר להיתקל בדוב בעיירה באלסקה, לצלול עם כרישים בבליז ולטפס על הר געש בגואטמלה. אחרי שהגשים את החלום לטייל במאה מדינות לבסוף הוא החליט סופית להישאר בדרכים: "אחרי ארבע שנים אמרתי לאמא - אין סיכוי שאני חוזר".

פלג כהן או בכינויו "לונלי פלג" מנהל עמוד פייסבוק פעיל במיוחד עם כמעט 80 אלף עוקבים. לשם הוא מעלה את החוויות, התמונות והסרטונים וגם שומר על קשר עם הקהילה שהתפתחה סביבו. "כל המטרה היא בעצם לשתף אנשים כדי שגם הם יעשו את זה וירדפו אחרי החלומות שלהם".

"מבחינתי הכל פתוח", פלג (צילום: חדשות)
"מבחינתי הכל פתוח", פלג | צילום: חדשות

"אין לי תוכנית. זה לא שיש פה איזה 'מאסטר פלאן', אני הגעתי לאן שהגעתי היום כי לא דאגתי לעתיד. בגלל שלא אכפת לי מה יהיה בעוד שנה אני יכול לחיות את הרגע. בגלל שטוב לי עכשיו אני מאמין שדברים טובים יוצאים מאורח החיים הזה. מבחינתי הכל פתוח, אין תוכניות ואין ציפיות".