צילום אילוסטרציה (צילום: 123RF)
צילום אילוסטרציה | צילום: 123RF

בעלי הדירה של א', צעירה בשנות ה-20 לחייה, הודיעו לה שבכוונתם לפזר רעל עכברים באזור הסמוך ליחידת הדיור במרכז הארץ שבה היא גרה בשל ריבוי מזיקים בסביבת ביתם. א' ביקשה מבעל הבית שלא לרסס בטענה כי ההדברה יכולה לסכן את הכלב שלה בולי וכלבה נוספת שנמצאת בדירה סמוכה. שבועיים לאחר אותה בקשה בולי החל להקיא, לשלשל, ואף סירב לאכול ולשתות. לאחר בדיקה אצל וטרינר לצורך טיפול ראשוני החל מצבו להחמיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בולי הועבר לבית חולים וטרינרי שם התברר כי הוא סובל מאנמיה, דימום בבית החזה ותפקודי קרישה שאינם תקינים. כעבור מספר ימים, אובחן כי הכלב הורעל ברעל עכברים. במקביל, גם הכלבה השנייה החלה לסבול מתסמינים דומים. בבדיקה רפואית שעברה נמצא כי גם היא סובלת מהרעלה דומה.

לאחר שפנתה א' אל בעל הבית בבקשה לקבל ממנו את הוצאות האשפוז על סך 4,000 שקלים הוא גער בה ודרש כי תתפנה מיידית מדירתה, למרות שמועד פינוי הדירה בחוזה השכירות נקבע לעוד זמן רב. היא סירבה להתפנות בטענה שלא הפרה את הסכם השכירות וכי נותר זמן רב עד תום החוזה, ואז לטענתה הוא החל לאיים עליה ואף בעט לטענתה בבולי הכלב.

עו"ד סיון זבולון נווה (צילום: שמרית שולמן)
עו"ד סיון זבולון נווה | צילום: שמרית שולמן

א' הגישה נגד בעלי הבית תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בהרצליה על סך 20 אלף שקלים לאחר שחשה בסכנה לה ולכלבה, ופונתה מהדירה, דבר שאילץ אותה לחפש דיור חלופי ולהוציא הוצאות לא מתוכננות. "התובעת, שגילתה שהיא עלולה לאבד את כלבה הרך בשנים, חשה ממש כמו אם שמבינה שהיא עלולה לאבד את בנה", טענה עורכת דינה זבולון נוה המייצגת את א'. "אין חולק כי מדובר בתחושות קשות ובעוגמת נפש רבה".

בתביעה טוענת הדיירת כי לאחר פניות חוזרות ונשנות אל בעלת הבית, אישרה בפניה האחרונה כי בעלה אכן פיזר רעל בחצר הגינה המשותפת בניגוד להבטחותיה, וזאת מבלי להודיע על כך לדיירות. עוד נטען כי בעלי הבית אף סירבו לומר איזה סוג רעל פוזר בחצר.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il