סיומה של תקופה: הבוקר (רביעי) נהרס מבנה הדולפינריום, שהיווה חלק בלתי נפרד והיסטורי מנוף הטיילת בתל אביב-יפו.  המבנה העגול, שתוכנן בידי האדריכל נחום זולוטוב ונפתח בתחילת שנות ה-80, היה אייקון תל אביבי ברור ומובהק. בתוכנית החדשה של העירייה לחלקת השטח צפויים להיבנות מלונות, בנייני מגורים ומסחר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בראשיתו שימש המבנה לתצוגות הדולפינים המאולפים - מופע שמשך מבקרים מכל רחבי הארץ ומהעולם. לאחר מכן הפך לאולם אירועים. אולי אחד האירועים שזכורים ביותר עם המקום הוא פיגוע הטרור שגבה את חייהם של צעירים רבים בשנת 2001. מאז הפיגוע המבנה נותר חצי נטוש ושימש בעיקר את מועדון הגלישה, אך החוף שלצידו המשיך לשמש את הרוחצים.

הדולפינריום הוקם כיוזמה של איש העסקים צבי עפרון ובמימון משקיעים מדרום אפריקה, על קרקע שנחכרה ממנהל מקרקעי ישראל. ב-1989 רכש איש העסקים הגרמני יוסף בוכמן את המתחם בתמורה ל-5 מליון דולר. לבסוף, לפני כ-20 שנים, וכחלק מרצונה של עיריית תל אביב-יפו לפתוח את קו החוף לציבור ולהמשיך את הטיילת ללא הפרעות, נחתם הסכם בין העירייה לבין חברת "שער לישראל" שבבעלות בוכמן לחילופי שטחים. בוכמן היה אמור להעביר את שטח הדולפינריום לעירייה, ובתמורה לקבל שטח של כ־12 דונם בגדה המזרחית של רחוב הרברט סמואל. בשנת 2015 מכר איש העסקים את המתחם החדש לקבוצת יזמים.

בהודעה לעיתונות שפרסנה דוברות עיריית תל אביב-יפו לאחר ההריסה, נחשף לראשונה שבכוונתה להקים מרכז ספורט ימי באתר: "המבנה יתוכנן באופן מינימליסטי כחלק מאלמנט הצללה. חלקו המערבי של המבנה בו תעבור הטיילת יהווה את המרפסת שתעוצב כמסגרת הפונה מערבה ומאפשרת פתיחות מרבית ונקודת צפייה לחוף החדש והמורחב".