הוזמנו לטקס הממלכתי. משפחת מנגיסטו, ארכיון
הוזמנו לטקס הממלכתי. משפחת מנגיסטו, ארכי | צילום:

פרסום ראשון: הוריו ואחיו של אברה מנגיסטו, הישראלי המוחזק בעזה מאז שנת 2014, קיבלו היום (רביעי) הזמנה מיו"ר הכנסת אדלשטיין לטקס המשואות שייערך הערב בהר הרצל לרגל יום העצמאות ה-70. משפחת מנגיסטו אישרה את השתתפותה. אגרנש, אמו של אברה, אמרה לחדשות Online: "אני שמחה שקיבלתי הזמנה, בהחלט אגיע לטקס. אני, אח שלו ואבא שלו נגיע לטקס. שראש הממשלה יעשה הכול כפי שהתחייב אתמול בטקס".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אגרנש מנגיסטו הוסיפה: "אמרו לי אתמול שראש הממשלה הבטיח להביא את הבן שלי, אני מקווה שיעשה את זה כמה שיותר מהר כי אני עייפה מהחיים". אילן מנגיסטו, אחיו של אברה, הוסיף: "תודה לכל מי שדאג להביא אותנו לאירוע המרגש הזה של טקס הדלקת המשואות. אמנם קשה לנו לשמוח בשלוש וחצי שנים האחרונות. לבנו גדוש דאגה על בנינו אברה. אנחנו אוהבים את מדינת ישראל ומאחלים שכל ילדינו יזכו להיות חלק מהדור שימשיך להצמיח אותה ומחכים לבן שלנו שישוב הביתה".

ההזמנה נשלחה למשפחת מנגיסטו לאחר פנייתה הרשמית של ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) ליו"ר הכנסת, אותה הגישה הח"כית לאחר שביקרה באוהל המחאה של המשפחה בירושלים. לאחר הביקור במאהל, פנתה חברת הכנסת הכנסת בבקשה לסייע למשפחה ולהזמינם להשתתף בטקס הממלכתי בהר הרצל, שבו לוקחות חלק משפחות שכולות ומשפחות שבויים ונעדרים אחרות.

חברת הכנסת הודתה לאדלשטיין על ההיענות וביקרה את הממשלה על יחסה האטום לדבריה למשפחת מנגיסטו. "הממשלה זנחה את אברה ומשפחתו וחשוב שאנחנו, העם נחבק אותם ונתמוך במאבקם", אמרה. "כל ישראל ערבים זה לזה. מודה ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, על ההתגייסות. פניתי ליו"ר הכנסת שיאשר שלוש הזמנות אישיות למשפחת מנגיסטו כדי שאנחנו, העם, נאמר להם באירוע הממלכתי הזה, שאנחנו מחבקים אותם ונעביר להם מסר של אחדות ונחזק אותם".

"אני מקווה שההשתתפות בטקס תעלה חיוך על פניהם של בני המשפחה ושתחזיר להם את האמונה שהציבור הישראלי כולו תומך בהם ובמאבקם ולא שכח את אברה", סיכמה. "אני מודה ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, על ההתגייסות לסייע למשפחה, על שהבין את חשיבות הדבר למשפחה ואישר את בקשתי".

היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בטקס הממלכתי ב"היכל הזיכרון" בהר הרצל למאמצים שנעשים בסוגיית החזרת השבויים והנעדרים: "אני מאחל החלמה מלאה לכל פצועינו, ואני מתחייב שנמשיך להשקיע מאמצים, ואנו משקיעים אותם, להחזיר הביתה את שבויינו ונעדרינו; את אורון שאול והדר גולדין, וגם את אברה מנגיסטו ואת שאר נעדרינו. הערב, כשיחלו אירועי יום העצמאות ה-70, דגלנו שוב יונף גבוה. הבנים והבנות יקירינו שנפלו, יהיו איתנו. הם תמיד איתנו. לאורם של חללי מערכות ישראל נלך, ולשיעור קומתם נשאף להגיע".