רג'וב במסיבת העיתונאים (צילום: חדשות)
יו"ר ההתאחדות הפלסטינית. רג'וב | צילום: חדשות

הפדרציה הבינלאומית לכדורגל (פיפ"א) הודיעה היום (רביעי) כי החליטה לפתוח בהליך משמעתי נגד נשיא ההתאחדות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב. ההחלטה התקבלה בעקבות שורת התבטאויות מסיתות של רג'וב לקראת המשחק שאמור היה להיערך נגד ארגנטינה, במסגרתן קרא לשרוף חולצות של מסי והשווה את הנעשה בישראל למה שקרה באירופה בשנות ה-30 של המאה הקודמת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כשבוע וחצי הגישה ההתאחדות הישראלית תלונה רשמית בנושא לפיפ"א, שכעת תבחן את הסנקציות האפשריות נגד רג'וב. בנוסף, הקונגרס של פיפ"א דחה באופן גורף (82% מתנגדים מול 18% תומכים) את ההצעה של ההתאחדות הפלסטינית, שבראשה עומד רג'וב, להטיל סנקציות ולהשעות מהפדרציה התאחדויות של מדינות המפרות זכויות אזרח. המועצה קבעה כי סעיפים דומים כבר נכללים בתקנוני הארגון, ולכן ההצעה הפלסטינית מיותרת ועלולה להיות מנוצלת לרעה. 

ההפגנות נגד נבחרת ארגנטינה (צילום: רויטרס, חדשות)
הפגנות נגד נבחרת ארגנטינה | צילום: רויטרס, חדשות

עופר עיני יו"ר ההתאחדות הישראלית בירך על ההחלטה. "הריטואל חוזר על עצמו בכל פעם, כאשר רג'וב מנסה להוביל להחלטות בפיפ"א נגד הכדורגל שלנו ונגד מדינת ישראל. הודות לעבודה נכונה ומושכלת אנחנו מצליחים להסביר לחברים ולחברות בפיפ"א מה באמת מסתתר מאחורי ההצעות הלכאורה תמימות של מי שחצה כל קו אדום".

"יש לנו ידידי אמת באופ"א, בקונפדרציות האחרות ובפיפ"א ולכן רג׳וב כושל פעם אחר פעם", הוסיף עיני. "הכדורגל הישראלי ימשיך להיות חלק מהקהילה הבינלאומית ומדינת ישראל תמשיך ליהנות מאהדה גדולה בהתאחדות הכדורגל העולמית".