מטוס של חברת התעופה האוסטרית (צילום: אלעד יוסוב, חדשות)
סירבו לשבת עם נשים, הטיסה התעכבה | צילום: אלעד יוסוב, חדשות

לא רק באל על: קבוצת חרדים גרמה לעיכוב של כ-40 דקות בטיסה של "אוסטריאן איירליינס" מתל אביב לווינה מכיוון שלא הסכימו לשבת ליד נשים במטוס. "הצוות התחיל בניסיונות הזזה - ללא הצלחה", כתבה אחת הנוסעות בפייסבוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הסיפור נמשך כחצי שעה ומסתיים רק בהתערבות של הטייס שיוצא לעזור, עד שנשים מוזזות ממקומן", הוסיפה הנוסעת. "נחתנו באיחור ניכר, ופספסנו את טיסת ההמשך. עד מתי קבוצה כה חשוכה תבצע מניפולציות על מטוס שלם ותשבש את סדר יומם".

מחברת התעופה אוסטריאן איירליינס נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים במידה ונגרמה אי נוחות לנוסעינו. הטיסה התעכבה בשל העלאה והושבה של נוסעי חברת התעופה LOT שטיסתם בוטלה והעלתם למטוס נעשתה ברגע האחרון. היות ומדובר בקבוצת נוסעים גדולה, בת 26 איש, צוות המטוס עשה כל שביכולתו על מנת לעזור לנוסעים עד כמה שניתן".

טיסת אל על יצאה באיחור של 75 דקות

האירוע התרחש, שבוע בלבד אחרי שההמראה של טיסת אל על עוכבה בשעה ורבע בשל תקרית דומה. טיסה 002 של אל על הייתה אמורה להמריא בשעה 6 בערב משדה התעופה קנדי לנתב"ג, אך יצאה לדרך באיחור של 75 דקות. ולאחר ש-12 מטוסים של חברות תעופה אחרות עקפו את המטוס והמריאו ליעדם. אחד מנוסעי המטוס כתב על המקרה בעמוד הפייסבוק שלו ולדבריו, לאחר שהנוסעים עלו על סיפון המטוס והתיישבו במקומותיהם, הגיעו 4 חרדים וסירבו לשבת במקומות שהוקצו עבורם, זאת מאחר שבכיסאות הסמוכים ישבו נשים.

שבוע לפני, גם טיסת אל על התעכבה (צילום: דניאל נחמיה, חדשות)
שבוע לפני, גם טיסת אל על התעכבה | צילום: דניאל נחמיה, חדשותהנוסע כתב כי אחד החרדים אף עלה למטוס כשעיניו עצומות ותוך שהוא מובל ביד על ידי חברו, ונשאר כך לכל אורך הטיסה. לדבריו, צוות המטוס ניסה לפתור את העניין, ואף קרא לראש צוות השירות לטפל בסוגיה, אך לשווא.

עוד נכתב כי החרדים לא היו מוכנים לדבר להסתכל על הדיילות, מה שהוביל את כל הגברים בצוות חוץ מהקפטן להתעסק במקרה במקום להתכונן להמראה ולשרת את הנוסעים. ארבעת הגברים, מצידם, לא מצמצו. "אם לא תשבו, אתם יכולים לרדת מהטיסה כבר עכשיו", איים עליהם אחד מאנשי הצוות.

"שתי נשים הסכימו לזוז"

לאחר דקות ארוכות של משא ומתן צוות המטוס נכנע, והחל לבקש מנוסעי המטוס לעבור מקום כדי לפנות שורת כסאות לארבעת הגברים החרדים כך שהמטוס יוכל כבר להמריא. "יצויין כי כל העת הזאת, חובשי כיפה אחרים במטוס (חב"דניקים, חובשי כיפות שחורות, סרוגות ורפורמים אמריקאים) הביעו תמיהה וסלידה מהתנהגות החרדים", ציין הנוסע.

"לבסוף, אחרי הרבה התפתלויות, צעקות ותמרונים, שתי נשים (אחת אמריקאית כבת 70 והשניה ישראלית צעירה) הסכימו, בעיקר מפאת לחץ הזמן, לעבור מקום, וכך נפתר המשבר", סיכם הנוסע. "הצוות, שהתרוצץ במעברים יותר משעה, נראה מותש כבר לפני ההמראה, אם כי יש להניח שהוא כבר מורגל בסצינות כאלה".

מחברת אל על נמסר אז בתגובה: "אנו מתנצלים במידה ונגרמה אי נוחות כזו או אחרת. כל אפליה של נוסעים אסורה בהחלט. דיילי אל-על עושים ככל יכולתם למען מתן שירות למגוון רחב של נוסעים ובקשות שונות ומגוונות, ומנסים לסייע ככל שביכולתם. כל זאת על מנת להמריא בזמן ולהביא את הנוסעים ליעדם לפי לוח הזמנים".