מצלמת מהירות (צילום: פלאש 90, חדשות)
הוארך מועד התשלום, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

המשטרה הודיעה היום (רביעי) כי תאריך את תקופת מועד תשלום דוחות על עבירות מהירות שטרם שולמו ושהתקבלו ממצלמות המהירות המוצבות בכבישים. זאת, בעקבות הפרסום של גיא פלג על כך שהמשנה לפרקליט המדינה הורה למשטרה להפסיק לשלוח דוחות מהירות שהגיעו כתוצאה מתיעוד מצלמות המהירות הנייחות שהותקנו בשנים האחרונות בכל הארץ. זאת לאחר שנמצאו לא מהימנות בבדיקות שנערכו בטכניון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לאור הפרסומים החלקיים בתקשורת ופניות הציבור בימים האחרונים ובהמשך לבדיקות הנערכות למערכת מצלמות מהירות אוטומטיות סוכם בדיונים בין פרקליטות המדינה לאגף התנועה כי לגבי דוחות מהירות שהנפיקה המערכת שטרם שולמו והמועד האחרון לתשלומם טרם חלף, יוארך המועד האחרון לתשלום עד ליום 2.9.18 (כולל)", נמסר מהמשטרה. "אזרחים ששילמו דוחות מסוג זה אינם צריכים לפנות למשטרה בשלב זה. מודגש כי הוראה זו אינה חלה על דוחות תנועה אחרים, מכל סוג שהוא".

מצלמת מהירות (צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות)
מאות מיליונים נגבו מהציבור | צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות

עוד הוסיפו במשטרה כי מצלמות המהירות ימשיכו לתעד נהיגה במהירות מופרזת, וכי החלטה לגבי המשך האכיפה תתקבל בתום בדיקות שייערכו.

לפני שלושה ימים פורסם כי הנחיית המשנה לפרקליט המדינה התקבלה בישיבה משותפת של הגורמים המעורבים לאחר שבבדיקה בטכניון המצלמות נמצאו לא אמינות. מדובר רק במצלמות הנייחות ולא במצלמות הלייזר הנמצאות בניידות.

יש לציין כי מדובר במאות מיליוני שקלים שנגבו מהציבור בשנים האחרונות כתוצאה מדוחות שהגיעו בעקבות תיעוד המצלמות.