אמש (שלישי) נערך בכנסת האירוע "שירים לזכרם" להנצחת חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. רעות סלומון, בתו של אלעד סלומון ז"ל שנרצח בפיגוע בחלמיש ביולי 2017, נשאה דברים לזכר אביה - ולא הותירה כמעט אף עין יבשה בקהל. לצידה עמדה אלמנתו של אלעד, מיכל. בפיגוע נרצחו גם הסבא יוסף-צבי סלומון ובתו חיה, דודתה של רעות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני גאה ומעריכה אותך על שלחמת במחבל עד שלא יכולת יותר, כדי שנספיק להתחבא", אמרה רעות בטקס. "אבא, אם לא הייתה מעכב אותו שם הוא היה מגיע אלינו ואל אמא, ומי יודע מה היה קורה אז. אבא שלי אלעד, אני יודעת שאתה גאה בנו ובאמא הגיבורה שלנו ששמרה עלינו מכל משמר שלא נוציא הגה למרות ששמענו כל מה שקורה למטה".

לאחר מכן דיברה רעות בדמעות על החלל שנותר בלבה: "אבא אלעד שלי, תמיד תהיה איתי – בכיתה, בבית, בלב. כל חיי אתגעגע כל כך. כל חיי אחכה לך אבא, תמיד תהיה האבא הכי הכי בעולם - אני מודה לקב"ה שנתן לי אבא כזה. שואלת בליבי למה אבא שלי נלקח ממני כל כך מהר - אוהבת ומתגעגעת לנצח, רעות". רעות הזמינה את השר חיים כץ לבמה והוא שיבח אותה על דבריה וניסה לנחם אותה.

בני משפחת סלומון שנרצחו
בני משפחת סלומון שנרצחו | צילום:

האירוע המשותף לכנסת, משרד הביטחון והביטוח הלאומי נערך בסימן 70 שנה למדינת ישראל ומאות בני משפחות שכולות ייקחו בו חלק. האירוע התקיים בטרקלין שאגאל שבמשכן הכנסת במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו, והשתתפו בו יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, שר הביטחון אביגדור ליברמן, שר הרווחה  חיים כץ, מפכ"ל המשטרה רוני אלשייך, סגן הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש המוסד יוסי כהן: המשתתפים רמי הדרג הקריאו קטעי שירה לזכר הנופלים.

האירוע התקיים ביוזמה משותפת של הכנסת, אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, והאגף לנפגעי פעולות האיבה במוסד לביטוח לאומי - הגופים הפועלים במשך השנה למען החללים ובני משפחותיהם. באירוע הופיעו שלמה וישינסקי והלהקות הצבאיות, שלומי שבת, ישי ריבו, רוני דלומי והחזן הראשי של צה"ל סא"ל שי אברמסון. כמו כן, הובאו סיפוריהם של אנשי כוחות הביטחון ואזרחים שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה.