שנת 2017 - הקטלנית ביותר בעשור האחרון: מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס עולה כי בשנת 2017 נהרגו 30 צעירים בגילאי 24-15 רוכבי אופנועים וקטנועים בתאונות דרכים - הכי הרבה בעשור האחרון. מדובר בעליה של 72% ביחס לשנת 2016, שבה נהרגו 11 רוכבים צעירים. מהנתונים עולה עוד כי תל אביב היא העיר שבה נפגעו מספר הרוכבים הגבוה ביותר, והיא נמצאת בפער גדול מירושלים הממוקמת במקום השני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון שהגיע לעמוד הפייסבוק של העמותה נראה רוכב אופנוע בפתח תקווה כשהוא עובר בין כמה נתיבים זמן קצר לפני שהתכוון לפנות ימינה בצומת, כאשר רכב הגיח מאחור והתנגש בו בעוצמה. כתוצאה מההתנגשות נפל הרוכב ונחבט בעמוד תאורה.

סרטון נוסף שהגיע לעמותה מתעד רוכב נוסף כשהוא ממתין לפני מעבר חציה בעת שהולכת רגל חצתה אותו. רכב שהגיע מאחור התנגש באופנוע באופן פתאומי וגרם לרוכה ליפול מהאופנוע, שהתנגש בהולכת הרגל והעיף גם אותה לרצפה.

"רוכבים צעירים נמצאים בשתי קבוצות סיכון להיפגעות בתאונות דרכים: האחת היא קבוצת הרוכבים על אופנועים וקטנועים והשנייה היא קבוצת הנהגים הצעירים חסרי הניסיון והיכולת לקרוא את מפת הסכנות שהכביש מציב. שילוב של שניהם יחדיו מוביל למעורבות גבוהה בתאונות דרכים", אמר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק". "לכן במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לשים דגש מיוחד על האוכלוסייה הזו; לחזק את החינוך לבטיחות בדרכים ובעיקר לבחון מחדש את כל תהליך הכשרת הרוכבים הצעירים, תהליך שהוא כיום קצר מדי ומלמד את הרוכבים כיצד לשלוט באופנוע אך לא כיצד לנהוג בצורה בטוחה".

לפניות לכתבת ניתן לפנות במייל: avivitm@ch2news.co.il