השמלה המפורסמת מועמדת למכירה פומבית: לקראת יום ירושלים, פרסמה היום (שישי) שרת התרבות מירי רגב כי היא מעמידה את "שמלת ירושלים" שאותה לבשה בפסטיבל קאן בשנה שעברה למכירה פומבית. רגב כתבה את הדברים בדף הפייסבוק שלה והוסיפה קישור לאתר אינטרנט שכל כולו ייעודי לצורך המכירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באתר הייחודי, שכותרתו "שמלת ירושלים למען ירושלים", ניתן להציע הצעת מחיר לקניית השמלה ולשאוב אינפורמציה על השמלה ומעצבה. בשעה זו עומדת ההצעה הגבוהה ביותר על סכום של 22 אלף שקלים.

"לאחר ש"שמלת ירושלים" הפכה לאייקון תרבות ואופנה החליטה השרה רגב להציע אותה למכירה פומבית לציבור", נכתב באתר. "כל ההכנסות ממכירתה יוקדשו לטובת מיזמים חברתיים-תרבותיים לקידומה, חיזוקה ופיתוחה של ירושלים כבירת הנצח של ישראל ושל העם היהודי".

רגב הופיעה עם השמלה מעוררת המחלוקת בפסטיבל קאן בשנה שעברה, וציינה כי בחרה ללבוש אותה כאקט סמלי המציין 50 שנה לשחרורה ולאיחודה של ירושלים. "במעמד זה, בו הגענו להציג את נופיה וכישרונותיה של מדינתנו, אני גאה לחגוג את נקודת ציון היסטורית זו", אמרה שרת התרבות בטקס. "אני שמחה כי התוצר של המעצב הישראלי מרגש ומכבד את המעמד לתפארתה של ירושלים בירתנו הנצחית".