סטודנטים בבית הספר לאומנות "בצלאל" תלו היום (רביעי) מספר שלטים בצבע שחור עם שמות ההרוגים בעימותים שאירעו מול כוחות צה"ל בעזה שלשום. על דפים נוספים נכתב: Not Your Toy, עם פס אדום המסמל מאבק. בתנועת הימין "אם תרצו" טענו כי מדובר בסטודנטים בני המגזר הערבי שאינם מזוהים עם תא פוליטי מסוים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מבצלאל נמסר בתגובה כי "האקדמיה היא מרחב מוגן לחופש הביטוי בישראל, ומאפשרת לסטודנטים שיח חופשי, ביקורתי ויצירתי במגוון הנושאים המעסיקים אותם". יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, התייחס למיצג המחאה: "חופש הביטוי הוא ערך עליון בעיניי, אבל אדם וגם אומן צריך לדעת לשים גבולות לעצמו. הייתי מציע לאומני המחאה החדשים מטעם עצמם לזכור שחיילינו בגבול רצועת עזה שומרים גם עליהם".

"לא הצעצוע שלך". המחאה בבצלאל
לא הצעצוע שלך. המחאה בבצלאל | צילום:

אתמול מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב הודיעה על ביטול השיעורים כאות הזדהות עם המאבק הפלסטיני. המרצה, ד"ר לינא שלאימה, הודיעה לסטודנטים כי היא נענית לקריאה לשביתה כללית של וועדת המעקב של ערביי ישראל.

מייצג מעורר סערה בבצלאל
צילום:

הסטודנטים הלומדים בקורס "היסטוריה ומשפט איסלמי" באוניברסיטת תל אביב התבשרו כי השיעור היום בוטל. בהודעה ששלחה המרצה נכתב: "מתוך כבוד לפלסטינים שנטבחים בעזה, אני מכבדת את הקריאה לשביתה כללית. השיעורים ושעות הקבלה ביום רביעי מבוטלים". מאוניברסיטת תל אביב נמסר כי האירוע לא מייצג אותה וכי המרצה פעלה על דעת עצמה.