מרים פרץ הגיעה לבתיהן של שלוש מתוך עשר המשפחות שיושבות שבעה על הנערים שנהרגו בשיטפון בדרום. "אל תתביישו לבקש עזרה", היא אמרה לחברים ולהורים, "דווקא כדי לנצח ולהמשיך לחיות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לבקשת המשפחות הגיעה מרים פרץ לבקר בשבע, כדי לנחם מעט ולעודד. מניסיונה המר, ניסתה מרים להמתיק, לדבר בכנות על הכאב, ועל היכולת לגבור עליו.

אביה של אלה אור ממעלה אדומים סיפר למרים פרץ, שהמסרים שלה נשמעו בבית הזה, עוד לפני האסון. "בשבת האחרונה לחייה של אלה התרגשנו בשולחן השבת, כשקראנו את הנאום שלך בפרס ישראל", סיפר, "לא ידענו שתוך כמה ימים, יגזר גורלינו להיות כל כך דומים".

"הכאב משנה צורה עם השנים, בהתחלה בוכים, עם השנים אתה מייחל לדמעות, כי הן לא באות", אמרה פרץ לקרוביה של אלה, "היא תהיה שם בכל מקום, היא תרקוד, אין לך מושג כמה היא תרקוד, כי אתה תראה אותה בחתונות והיא תהיה לידך והיא תתן לך את הכוח לשמוח. אתה תשמע אותה קוראת 'אבא תמשיך', כי אתה יודע שהיא רצתה לחיות".

משם המשיכה פרץ לביתה של אגם לוי ז"ל במושב חרות, שם פגשה גם את חבריה ההמומים, שממשיכים את כיתה י"ב בלעדיה. "עוד מעט תהיה לכם מסיבת סיום שנה, מה יהיה עם ההורים? נזמין אותם? לא נזמין אותם? הם יראו אותנו חוגגים?", הזדהתה פרץ עם הלבטים. "מי שממשיך את חייו זה לא אומר שהוא שוכח את אגם, ממש לא, הוא ממשיך את חייו עם הזיכרון של אגם", אמרה פרץ לנערים, "אל תתביישו לבקש עזרה, החיים חזקים מכל שיטפון".