החגיגות החלו. נתניהו ורעייתו, הערב (צילום: החדשות)
בני הזוג נתניהו בחגיגות המימונה | צילום: החדשות

הישראלים נוהרים לחמץ, נתניהו מגיב לאירועים בדרום: היום (שבת), לפני החזרה לשגרה לאחר חופשת הפסח הארוכה, החלו ההכנות הקדחתניות למימונה - החג המסורתי של יוצאי מרוקו שהפך לאירוע ישראלי משמח וגם רווי פוליטיקאים, במקביל ישראלים רבים עושים דרכם עם צאת השבת למאפיות ובתי עסק על מנת להצטייד מחדש בלחם, מאפים וגם קמח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה נתניהו אמר בחגיגות המימונה אצל משפחת סוויסה בגן יבנה: "המדינה שלנו היא פלא. היום כולם רואים את זה. היא מדינה מחוזרת, מעצמות ויבשות - ולא רק בגלל המופלטות הנפלאות. גם, גם בגללן. זה עם קטן אבל גדול ברוח, והיצירה שלנו מעוררת השתאות ברחבי העולם. כל אחד יודע את זה ומרגיש את זה, כשיוצאים לחו"ל וחוזרים לארץ ורואים את הפיתוח, הכבישים, ההצלחה הגדולה. אין זה אומר שאין אתגרים בפנינו, אנחנו רואים אותם גם בימים אלה".

נתניהו הוסיף: "אני מצדיע כאן לחיילי צה״ל ששומרים עלינו כל הזמן. הם שומרים עלינו גם מפני אלה שמתחזים כביכול לדבר בשם זכויות אדם, כשהם מחזיקים דגל נאצי. הנה האמת במערומיה. הם מדברים על זכויות אדם, אבל בעצם הם רוצים לרמוס את מדינת היהודים. אנחנו לא ניתן להם, אנחנו נעמוד איתן. נשמור על הארץ שלנו, נמשיך לבנות אותה יחד עם כל שבטי ישראל וכל אזרחי ישראל שמקובצים כאן סביב השולחן הזה וסביב שולחנות רבים.   אנחנו מאמינים בעם שלנו, אנחנו מאמינים בדרך שלנו. אני גאה בכם. נמשיך לעשות ביחד למען נצח ישראל. חג שמח, תרבחו ותסעדו!".

ליברמן בחגיגות המימונה
ליברמן בחגיגות המימונה | צילום:

הזוג אורית ויורם סוויסה, שמארחים את ראש הממשלה ומשפחתו בחגיגות המימונה, סיפרו קודם לכן כי הם מתרגשים מאוד: "כל שנה אנחנו חוגגים את המימונה, לא בסדר גודל כזה, היום יש לנו פה אורח חשוב וההתרגשות עצומה", הסביר יורם. אשתו אורית שהתהדרה בלבוש מסורתי וחגיגי הדגישה כי "ההרגשה עילאית".

שר האוצר משה כחלון שהתארח במימונה אצל משפחת פינטו בגדרה התייחס גם הוא לאירועים בדרום: "בזכות חיילי צה"ל ששומרים עלינו אנחנו יכולים לחגוג הערב. הם נמצאים לא רחוק  מכאן בגבול עזה ומתמודדים מול אויב ציני, רע ואכזר - לא מדובר באזרחים תמימים שמבקשים להעביר זקנה כביש". כחלון הוסיף: ""בערב שמח כזה אי אפשר בלי להודות  לחיילי צה"ל שעומדים לא רחוק מכאן בגבול עזה, שומרים עלינו ומאפשרים לנו לחגוג תוך שהם מתמודדים עם אויב ציני, רע ואכזר שמנסה לסבך אותנו בתקריות בינלאומיות מביכות ושולח ילדים אל עבר הגדר".

גם רגב הצטרפה לחגיגות
גם רגב הצטרפה לחגיגות | צילום:

גם שר החינוך בנט התייחס לאירועים בעזה במהלך מימונה בה התארח באשדוד. "אנחנו בהחלט עם עין פקוחה על מה שקורה בדרום. צה״ל מכיר את ההוראות וההוראות הן לא לתת לאף אחד להפר את הריבונות של מדינת ישראל. אין זכות לאף אחד להפר את הגבול שלנו. מי שמנסה - דמו בראשו", אמר בנט.  

_OBJ

בשעה 19:40 יצאה השבת, שהשנה הייתה צמודה לחג השני של פסח, וניתן האות לתחילת חגיגות המימונה. מחר יתחדשו גם הלימודים במערכת החינוך: שר החינוך נפתלי בנט הבהיר השבוע כי "למען הסר ספק, ביום ראשון הקרוב הלימודים מתחדשים כרגיל. יום ראשון איננו יום חופשה". קודם לכן גדשו עשרות אלפי ישראלים את אתרי הטבע והגנים הלאומיים: מזג האוויר המצוין גם הוא תרם את חלקו, רק בחופי הכנרת בילו יותר מחמישים אלף מטיילים וחלק מהחופים נסגרו לסירוגין בגלל העומס.

_OBJ