אלאור אזריה חגג אמש (שבת) את שחרורו מצה"ל באירוע המוני באולמי "הוד" ברמלה. אזריה הגיע למקום מלווה בהוריו ואחיו כשהוא מניף את דגל ישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אזריה שוחרר במרס האחרון לביתו בתום ריצוי שני שלישים מעונשו לאחר שהורשע בהריגת מחבל בחברון במרס 2016. תחילה נגזרו עליו 18 חודשי מאסר אך הרמטכ"ל קיצר את עונשו בארבעה חודשים.

חגיגות השחרור של אלאור אזריה (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
חגיגות השחרור של אלאור אזריה (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

טוראי אלאור אזריה נכנס בחודש אוגוסט 2017 לכלא 4 שבמחנה צריפין כדי להתחיל לרצות את תקופת המאסר שנגזרה עליו על ידי בית הדין הצבאי, לאחר שהורשע פה אחד בשתי ערכאות שונות בהריגת מחבל מנוטרל בחודש מרס שעבר. את כניסתו לכלא של אזריה ליוו תומכים רבים. לאחר הכרעת בית המשפט הגישו עורכי דינו של אזריה ערעור, אותו דחה בית הדין הצבאי לערעורים. לאחר דחיית הערעור פנה אזריה לרמטכ"ל איזנקוט בבקשה להמתקת עונשו.

חגיגות השחרור של אלאור אזריה (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

בחודש ספטמבר 2017 קיצר הרמטכ"ל 4 חודשים ממאסרו של אזריה. "בפתח הדברים יודגש באופן ברור וחד משמעי כי בראיית הרמטכ"ל, התנהגותך הייתה פסולה וסתרה את פקודת הצבא ואת ערכי צה"ל", כתב הרמטכ"ל במכתב ששיגר לאזריה. "הרמטכ"ל רואה בחומרה את הכשלים שנפלו במעשיך והסטייה שהייתה בהם מערכי צה"ל, כפי שבאו לידי ביטוי גם בפסקי הדין, ורואה חשיבות רבה במסר הנחרץ שיצא מהם ומהטיפול הפיקודי באירוע", כתב איזנקוט. "כמו כן עמדה לנגד עיניו של הרמטכ"ל העובדה שלא קיבלת אחריות על המעשה ועל שלא הבעת חרטה עליו".