הסערה הציבורית סביב קובי מידן בשלבי סיום? לאחר שאמש פורסם במהדורה המרכזית כי מפקד גלי צה"ל צפוי להפסיק את עבודתו של שדרן התחנה הצבאית, בתחנה הוחלט שלא לפטר את מידן. מפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ לא ידיח את מידן, שהתנצל על דבריו. גם פוליטיקאים מרחבי הקשת הפוליטית התייצבו במהלך היום לצידו של מידן.  

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש פורסם במהדורה כי מפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ ערך עם מידן שיחת בירור טלפונית. בשיחה הבהיר מידן שכתב את הדברים מבלי שכל הפרטים היו ידועים לו ומבלי שהייתה לו את התמונה המלאה, ושבכל מקרה לא אמר מילה על חיילי צה"ל

השדר הוותיק רזי ברקאי התייצב היום (שלישי) לצידו של מידן. "הוא לא ניצל את המיקרופון של גל"צ כדי להשתלח", טען במהלך תכניתו היומית. "קובי מידן עמיתנו כתב בפייסבוק שהוא מתבייש", פתח את דבריו. "הוא לא ניצל את המיקרופון של גל"צ כדי להשתלח, לא תקף את החיילים, דיבר מנהמת ליבו, כאזרח מודאג - לא כשדר. שר הביטחון כבר יודע, אין לו מקום בגלי צה"ל".

לאחר מכן תקף ברקאי את ליברמן ורמז שבעתיד עוד ייאלץ להתנצל בשל האמירות שלו. "זה אותו ליברמן שגם ירה אתמול את המשפט הבא: 'מרצ מייצגת את האינטרסים של הפלסטינים, היא כבר לא שייכת למדינת ישראל'", סיפר. "מה זה אם לא שידור חוזר של האמירה ההיא של נתניהו שהואר כבר הספיק להתנצל עליה, האמירה ההיא באזניו של הרב כדורי: 'השמאל שכחו מה זה להיות יהודים'. אדוני שר הביטחון, אנא תרגיע".

בניין גלי צה"ל, ארכיון (צילום: יואב סטולר, חדשות)
תחנת גלי צה"ל, ארכיון | צילום: יואב סטולר, חדשות

עירית לינור, הסופרת ואשת התקשורת שמשדרת גם היא בגלי צה"ל, תקפה היום בחריפות את ההתנהלות הציבורית בפרשה. "כלוחמת למען חופש הביטוי, תמיד טוב לדעת מי נמצא לידך בשוחות כתף אל כתף ויורה לטובתך - שלא לומר עליך", כתבה בפייסבוק. "היום פרסם ארגון העיתונאים בדף הפייסבוק שלו מכתב תמיכה עצבני בקובי מידן ובחופש הביטוי שלו. 'ארגון העיתונאים מזכיר כי פגיעה בעובד בשל דעות שהביע ובפרט מחוץ למקום עבודתו היא פסולה ואינה חוקית', קבע הארגון בלהט, והמשיך: 'הארגון סבור כי בכל הנוגע לגלי צה"ל ומעמדה המיוחד הרי שעצם הדיון באפשרות של השעיה במקרה כזה מהווה פגיעה קשה בחופש העיתונאי, במעמדו וביכולתו להביע דעותיו באופן עצמאי מבלי לחשוש מציד מכשפות'".

"כאן המקום לספר שאני חברה בארגון העיתונאים מיום הקמתו, ומשלמת לו דמי חבר. לכן אתם יכולים לדמיין שכשהושעיתי משידור בגל"צ אחרי שקראתי לנשיא 'חצוף', חיכיתי כמו היפהפיה הנרדמת לארגון העיתונאים שיוציא איזו תגובה. הסתייגות. משהו. לא קרה", הסבירה לינור. אשת הרדיו והתקשורת הוסיפה כי רק לאחר שפנתה ליו"ר ארגון העיתונאים ושבה מהשעייתה, בארגון הגיבו וטענו כי לינור "הושעתה בעקבות התבטאות לא מוצלחת". לדבריה, "איכשהו בתגובתם לקובי מידן הם נמנעו מלחלק ציונים להתבטאות שלו. מכתב ההגנה הפושר עלי לא פורסם בדף הפייסבוק שלהם. כנראה את הבמה הזאת הם שומרים לאנשים שמתביישים במדינה. ובלי קשר את קובי מידן לא צריך לפטר ולא צריך להשעות. אבל בואו - זה לא באמת דיון אמיתי על חופש ביטוי".