"מורשת של חדשנות", העיצוב החדש (צילום: קרן אור-אלי גרוס)
"מורשת של חדשנות", העיצוב החדש | צילום: קרן אור-אלי גרוס

בנק ישראל ינפיק מטבעות זיכרון לציון 70 שנות עצמאות למדינה במסגרת החגיגות שיחלו בשבוע הבא, כך הודיע היום (ראשון) הבנק ומשרד התרבות והספורט. את הנפקת המטבעות אישרה ועדת הטקסים והסמלים בראשות השרה מירי רגב.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סדרת מטבעות הזיכרון תיוצר על גבי מתכות זהב וכסף ותונפק בשלוש מהדורות, בערכים של שקל אחד, שני שקלים ועשרה שקלים. בצד הערך של המטבע מופיעים שני פסים של דגל המדינה וביניהם הערך הנקוב. עיצובו של צד הנושא כולל מגן דוד ובתוכו המספר 70 והמילה "ישראל" בכתב אשורי יחד עם המילים "מורשת של חדשנות". בשולי המטבע יופיע גם הכיתוב "70 שנה למדינת ישראל" בעברית, ערבית ואנגלית.

מטבעות חדשים לרגל חגיגות ה-70 (צילום: קרן אור-אלי גרוס)
מטבעות חדשים לרגל חגיגות ה-70 | צילום: קרן אור-אלי גרוס

"בהמשך להחלטת ועדת השרים לסמלים וטקסים שבראשה אני עומדת, אני גאה על השקת המטבעות החדשים לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל", אמרה שרת התרבות מירי רגב. "העיצוב הייחודי של המטבע המבטא את העתיד, הקדמה והטכנולוגיה, יחד עם הכיתוב מורשת של חדשנות, מאפיין בצורה הטובה ביותר את מדינת ישראל אחרי 70 שנה. הכלכלה שלנו פורחת ואנו בצמיחה מתמדת בזכות ההון האנושי הנדיר הקיים במדינת ישראל. המטבעות החדשים מסמלים ציון דרך של 70 שנים בהם הפרחנו את השממה והצמחנו כלכלה לתפארת".

"מדינת ישראל השיגה הישגים כלכליים עצומים ב-70 שנותיה", ציינה נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג. "בערב יום העצמאות ה-70 למדינה, שאותו יציין בנק ישראל בהנפקת מטבע זיכרון מיוחד, עומדים בפנינו הרבה מאוד אתגרים חברתיים וכלכליים, אך יש לנו גם לא מעט במה להתגאות".