רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

ממש היום (ראשון) אמור היה להתחיל גירושם של מבקשי המקלט מרצון למדינה שלישית, תכנית שבינתיים הוקפאה על ידי בג"ץ עד להגשת שלל הבהרות מצד המדינה - למבקשי המקלט תינתן הבחירה בין מאסר לבין מענק כספי ועלייה למטוס למדינה אפריקנית. לדברי כתב הפלילים גלעד שלמור, מדובר בפיקציה: "בבתי הכלא יש מאות מקומות פנויים בודדים בלבד", הוא מסביר בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה". לדבריו, "אחרי שכמה הראשונים יסרבו - מה יעשו עם השאר?"

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי שלמור, בפועל - לא יהיה גירוש המוני. "זה לא מצטלם טוב", הוא טוען. אז למה בכל זאת מקודמת התכנית? "תושבי דרום תל אביב הצליחו ליצור את המשוואה 'זה או אנחנו או הם'. מדובר במצביעי ליכוד מסורתיים, והליכוד הוא מי שנמצא בשלטון".

מסתננים במתקן חולות (צילום: פלאש 90, חדשות)
צילום ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

 אז למה בכלל בחרו מבקשי המקלט להגיע דווקא לישראל? מה ממתין להם במדינות המקור שלהם? ולמה מעדיפים לגרש אותם ולא להעסיק אותם במקום העובדים הזרים שמובאים ארצה ממדינות אחרות, בעידוד המדינה? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה", מבית החדשות. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@