מאות הורים ברחבי הארץ מפגינים הערב (שלישי) בדרישה לפיקוח על הגנים, בעקבות מות התינוקת בפתח תקווה. "מטה המאבק למען ילדי הגיל הרך והגנים" יזם מחאות בעשרות מוקדים: "שיסמין תהיה הקורבן האחרון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפגנות התקיימו הערב במקביל בראשון לציון, קריית גת, אשקלון, חיפה, הרצליה, לוד, אשדוד, ירושלים, הקריות (צומת צבר), הוד השרון, טבריה, חדרה, נתיבות, בית שמש, רעננה, נתניה, גבעת שמואל, כפר סבא, פתח תקווה, קריית שמונה, באר שבע, כפר יונה, כרמיאל ונהריה.

"נלחמים למען ביטחון ילדינו" (צילום: נלחמים ונאבקים למען הילדים‎, חדשות)
"נלחמים למען ביטחון ילדינו" | צילום: נלחמים ונאבקים למען הילדים‎, חדשות

תחת הסיסמה: "לא תפקירו יותר את ילדינו", דורשים ההורים: העברת חוק הפיקוח על המעונות וחוק המצלמות באופן מיידי, חקיקת ענישה מחמירה לאלימות של צוותי חינוך כלפי חסרי ישע, הכשרה, הסדרה והרחבה של המסגרות לגיל הרך והעברת האחריות לגילאי לידה עד 3 למשרד החינוך.

אנשים בהפגנה נשאו שלטים ועליהם הכיתובים: "מחר זה יכול להיות הילד שלי, שלך הילד שלנו!", "הגיע הזמן למצלמות במעגל סגור! הגיע הזמן לפיקוח בגנים! הגיע הזמן למטפלות שעוברות מבחני התאמה! הגיע הזמן לשינוי!". שלטים אחרים קראו: "אל תתעלמו!" ו"אימא אני לא רוצה למות בגן".

"אמא אני לא רוצה למות בגן" (צילום: נלחמים ונאבקים למען הילדים‎, חדשות)
"אמא אני לא רוצה למות בגן" | צילום: נלחמים ונאבקים למען הילדים‎, חדשות

בעלת גן שהגיעה להפגנה בראשון לציון אמרה לחדשות online :"בעלי גנים, אם הם מגדירים עצמם כאנשי חינוך, צריכים לקחת אחריות, על הילדים ועל הצוות שהוא מגייס. ממקום הכי אישי אני אומרת, לא ייתכן שכל אחד יוכל לפתוח גן, זה זוועה מה שהולך בגנים הפרטיים. מה שמעניין זה למלא גן ולהרוויח, הם לא אנשי חינוך, הם אנשי עסקים".

בעלת הגן סיפרה שאצלה יש מצלמות און ליין, "זה נותן שקט להורים", אמרה. "מי שאין לו מה להסתיר, אין לו בעיה לצלם", הוסיפה. "זה בסוף גם מגן על הצוות, על העובדות, כנגד האשמות שווא, הן יכולות להוכיח, זה win-win".

הפגנת הורים בראשון לציון (צילום: נלחמים ונאבקים למען הילדים‎, חדשות)
הפגנת הורים בראשון לציון | צילום: נלחמים ונאבקים למען הילדים‎, חדשות

אחת ממובילות המחאה קראה לעבר המפגינים: "לא יתכן שאני למדתי 4 שנים, וכל אחת יכולה לפתוח גן. גננת זה פרופסייה בדיוק כמו אחות, לא ניתן לכמה תפוחים רקובים להכתים את כל הסקטור". "ברגע שסייעות יקבלו הכשרה, זה יעלה את קרנו של התחום. ולא תגענה למקצוע נשים שנפלטו ממעגל העבודה".

אחת המפגינות סיפרה שלמרות שהיא כבר סבתא ואין לה ילדים בגנים היה חשוב לה להגיע ולתמוך: "אני אחות במקצועי, לצערי לאורך השנים ראיתי הרבה מקרים של ילדים שסבלו מאלימות ובאו לאשפוזים". "באתי לתמוך בהורים הצעירים ששולחים את הילדים לגנים".