אצל משפחת רוזנפלד מכוכב השחר הכה השכול פעמיים. יצחקי, האח הבכור, היה טייס בחיל האוויר והוא נהרג בתאונה לפני 16 שנים כשאחיו הקטנים טרם נולדו. לפני שלוש שנים נרצח מלאכי, אח נוסף בפיגוע ירי ליד ביתו. אביה ואלישי, האחים הקטנים, סיפרו על האובדן של שני האחים - שאת אחד מהם הם בכלל לא הכירו.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

האחים שנספו אהבו מאוד לשחק כדורסל, כמוהם גם שני האחים הקטנים. "כן אנחנו אוהבים כדורסל, לא קרה לי שאני חושב עליהם תוך כדי שאנחנו משחקים", סיפר אביה. מנגד, אלישי דווקא כן נזכר באחיו מלאכי כשהוא משחק: "הוא היה אח גדול ודאג לכולם".

אביה היה במסיבת הסיום של בית הספר היסודי כשאחיו מלאכי נרצח. "הגעתי מאוחר ולא הצלחתי להירדם בגלל שדאגתי לו", הוא שחזר. "האמת אף פעם לא סיפרתי את זה, אבל באמצע ההצגה שהופעתי אני די בטוח שראיתי את מלאכי עומד שם ואז הולך - הוא עמד מאחורי הקהל. אולי זה היה מישהו שנראה כמוהו".

סרטון האנימציה על האחים יצחק ומלאכי (צילום: בית אבי חי‎)
סרטון האנימציה על האחים יצחק ומלאכי | צילום: בית אבי חי‎

על מותו של מלאכי הם התבשרו בבית החולים, אליו הגיעו כששמעו שהוא נפצע, אמא שלהם היא זו שבישרה להם על מותו של אחיהם. אביה מספר שהיום קל לו יותר מאשר בשבעה: "אני מפחד שאני אשכח אותו, אז אני מנסה להיזכר בדברים". אלישי סיפר שהפחד לשכוח לא קיים ושהוא כל הזמן חושב עליו: "כשאני נכנס אליו לחדר אני יישר חושב עליו, הריח ישר מזכיר לי אותו".

אביה מספר שבהתחלה הוא לא היה מפסיק לחלום על אחיו שנרצח. "חלמתי שהלכנו מכות ואמרתי לו שאני מתגעגע וזה היה דווקא נחמד", הוא סיפר. "זה היה טוב. רציתי לחזור לחלום".

את האח הבכור יצחקי, אביה ואלישי לא הכירו, הם נולדו רק אחרי שהוא נהרג. "סיפרו לנו שהוא היה טייס, אני לא מרגיש שאני מכיר אותו כמו אח", אמר אביה. לעומתו, אלישי הסביר שלמרות שלא הכירו אותו הוא עדיין עצוב: "לאבד שני אחים זה מבאס, גם אחד שהכרת וגם אחד שלא".

את סיפורם של יצחקי ומלאכי רוזנפלד ז"ל הנציחו "בבית אבי חי" באמצעות סרטון אנימציה בו נראים השנים משחקים כדורסל שכל כך אהבו כשברקע מסופר סיפורם.