"לא רוצים ערבים": תושב שכונת "רובע יזרעאל" בעפולה החליט למכור את ביתו למשפחה ערבית, אלא שבתגובה פתחו השכנים בהפגנות נגד המכירה. מספר אנשים הגיעו היום (רביעי) ואתמול להפגין מתחת לבית המדובר בטענה שהם לא רוצים ערבים בשכונה שבה הם גרים. בין השלטים שהונפו בהפגנה: "נלחמים על הבית!" ו"בוגדים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו רוצים לשמור על יחסי מסחר, רעות, חברות, אבל כל אחד שיגור במגזר שלו וייתן את המענה בבית שלו", אמר אחד התושבים שמתנגד למכירת בתים לערבים. אחרת הוסיפה: "שכול אחד יגור במקום שלו". תושב נוסף הסביר כי "ברגע שיבוא לפה אחד, זה כמו פטריות, ואז מה יהיה? השקענו את כל החיים שלנו פה".

ניידות משטרה שהו היום במקום במשמרות, בניסיון לשמור על שקט ועל שלום בית. האווירה המתוחה ממילא התגברה עוד יותר בעקבות פיגוע הדקירה שאירע בעיר שלשום במהלכו נדקרה שובה מלכה על ידי מחבל כשהייתה בדרכה לבחינת הבגרות בתיכון ונפצעה באורח קשה.

עקב ההפגנות, ניסינו לבדוק עד כמה הושפעו בעלי הדירות, לא רק בתחום מכירת הדירות אלא גם ברכישה. המסקנה: אם בעבר היו תושבים שניסו שלא למכור דירות לערבים בסתר - עכשיו הם עושים זאת בגלוי. כשכתבנו ניסה להתקשר לבעל בית בעפולה, האחרון הסתייג וציין שיהיה מוכן, אך "אם לא יעשו לי בלגן". אחר כך הוסיף: "אשאל את השכנים". טלפון חזרה ממנו לא התקבל.