נהג האוטובוס אושרי גבאי, שהותקף אתמול על ידי נוסע בעיר נשר, סיפר הערב (שלישי) בראיון ל"שש עם עודד בן עמי" על האירוע האלים בו הוחלפו מכות וקללות. "סגרתי עליו לא בכוונה את הדלת והוא נכנס לאמוק, ירק לי בפנים", אמר. התוקף, שאותר על ידי המשטרה, הגיש תלונה נגדית נגד הנהג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנהג הותקף אמש בעת שנהג בקו 146 בעיר נשר, לאחר שהנוסע טען שנפגע מסגירת הדלת האחורית. גבאי תיאר את המקרה: "הנוסע התמהמה לרדת בתחנה, לאחר שכבר ירדו נוסע או שניים. ברגע שהחליט לרדת כבר לחצתי על הכפתור והדלת פגעה בו".

נהג האוטובוס סיפר על הרגעים האלימים: "הוא נכנס לאמוק, התחיל לרוץ אליי בקללות, גידופים ואיומים. הוא ירק עליי בפנים". גבאי טען כי ניסה להתגונן והדף את ראשו של התוקף אך התוקף המשיך וניסה "להוציא אותו מהמקום ששהה בו - כיסא הנהג".גבאי טוען כי לא יכול היה לעשות דבר אחרת, והפגיעה בנוסע הייתה לא מכוונת. "הדלת, ברגע שהיא פוגעת באדם או עגלת תינוק - היא נפתחת חזרה באופן אוטומטי", הסביר נהג האוטובוס. "הדלת פגעה בטעות בנוסע ואז התחילה כל הסיטואציה שהוא בא לתקוף אותי".

לאחר שאירוע הסתיים והנוסע יצא מהאוטובוס, גבאי טוען כי התקשר למשטרה והמתין עד שתגיע ניידת לחקור את המקרה. "צילמתי אותו", אמר. נהג האוטובוס סיפר כי זו לא הפעם הראשונה בה הוא נתקל מאלימות מצד נוסעים. "אנחנו רוב הזמן לא מנסים להתעסק עם הנוסעים, במצב הזה אני התגוננתי", תיאר גבאי והבהיר כי הנוסע הוא זה שבא אליו בצורה מאיימת.

הנהג טופל אמש בבית החולים בני ציון בחיפה בעקבות החבלות שספג בידי התוקף. הוא שוחרר לביתו כשהוא סובל מחבלות ופגיעות בפנים, בצלעות וברגל.

"לצערנו, אין זו הפעם הראשונה של אירוע מביש שכזה ואנו מגנים את התופעה של אלימות כלפי נהגים וכלפי נותני שירות בכלל", מסר דובר אגד, רון רטנר. "אנו קוראים למשטרה לאתר את התוקף ולמצות עמו את הדין".

"אגד מגנה בתוקף את האלימות הקשה כפי שמשתקפת גם מהסרטון שפורסם", נמסר עוד מחברת התחבורה. "זהו מקרה נוסף בשרשרת אירועים אלימים כנגד נהגי אגד, ואסור להשלים עם התופעה. דובר אגד קורא למשטרה לנקוט יד קשה כנגד התוקף, לרבות הגשת כתב אישום וענישה מרתיעה".