"הבנתי שהיו איומים על מוטי" (צילום: יום חדש, תכנית הבוקר של קשת)
מוטי מורל, ארכיון | צילום: יום חדש, תכנית הבוקר של קשת

הפרסומאי, יועץ התקשורת המוכר והמשפטן מוטי מורל, שהיה אחראי לחלק מהקמפיינים הציבוריים והפוליטיים הבולטים בעשורים האחרונים, נהרג היום (שלישי) בתאונת דרכים בתל אביב. מורל, בן 65 במותו, רכב על אופניים חשמליים ונפגע ממשאית בדרך מנחם בגין סמוך לקניון עזריאלי: פרמדיקים של מד"א קבעו בזירה את מותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פאראמדיקית מד"א ענבל גלבר סיפרה: "במרכז הצומת הגדול שכב רוכב האופניים כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה לאחר שנפגע ממשאית. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו בשטח".

את דרכו המקצועית החל מורל ב-1975 כקופירייטר ומנהל קריאייטיבי במשרדי פרסום וטיפל בלקוחות מסחריים חשובים. ב-1985 יצא לדרך עצמאית תחת הכותרות "מורל פרסומאים" ובהמשך שיתף פעולה עם רונן צור. הוא החל לעבוד בסוף שנות ה-80' עם הליכוד אך ב-1992 עבר למפלגת העבודה והוביל את קמפיין "ישראל מחכה לרבין". 

לאחר מכן עמד בראש הצוות של נתניהו לקראת בחירות 1996, והסיסמה "פרס יחלק את ירושלים" מיוחסת לו - כמו גם התרומה החשובה של הקמפיין לניצחונו של נתניהו. לאחר מכן עבד עם ישראל בעלייה ("נאש קונטרול"): עם זאת, בשנים האחרונות ייעץ גם ליו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג ולזמן קצר עבד גם עם אשת העסקים ענבל אור וייעץ למשפחתו של אברה מנגיסטו, האזרח המוחזק בעזה.

לאחרונה החל מורל לעסוק גם בתחום המשפט, במשרדו של עו"ד גלעד שר. עו"ד שר ספד לו: "אבלים וכואבים עם מותו הפתאומי של חברנו מוטי מורל, מתמחה במשרדנו, שפתח בגיל 65 קריירה שניה, כמשפטן. איש מבריק, מקורי, יסודי וחרוץ. יהי זכרו ברוך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף להספדים: "שמעתי בצער רב על מותו הטראגי של מוטי מורל. מוטי עמד בשורה הראשונה של יועצי התקשורת בישראל. הוא בלט במקצועיותו, בתבונתו, בחדות מחשבתו ובמרצו הבלתי נלאה.רעייתי ואני מוסרים את תנחומינו העמוקים למשפחתו. יהי זכרו ברוך".