נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה אירחו הבוקר (חמישי) את חגיגת יום העצמאות המסורתית בבית הנשיא. זו השנה הרביעית בה האירוע מתקיים תחת הכותרת "כל ישראל מירושלים" - אירוע שירה והצדעה לרוח הישראלית בסימן 70 שנה לעצמאות המדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנשיא והחיילים המצטיינים (צילום: פלאש 90 \ יונתן סינדל)
הנשיא והחיילים המצטיינים, הבוקר | צילום: פלאש 90 \ יונתן סינדל

החגיגות נמשכו בטקס החיילים המצטיינים שיחתום את האירוע, בהשתתפות הצמרת המדינית-ביטחונית, רה"מ נתניהו, שר הביטחון ליברמן, הרמטכ"ל רא"ל אזנקוט ואלופי המטה כללי בעבר ובהווה.

"מול כל איום נוסיף להפגין את עוצמתנו המבצעית המבוססת בראש ובראשונה על האנשים, על רוח הלחימה על הרעות ועל נאמנות למדינה", אמר רא"ל גדי איזנקוט. "גם ביום חג זה אנחנו זוכרים את הנופלים", הוסיף הרמטכ"ל ובירך את משפחות החיילים המצטיינים. "כל אחד מהמצטיינים הוא תוצר של החינוך שקיבל מבית, על כל זאת ועל תמיכתם אני מודה לכם ומצדיע לכם".

במעמד קבלת האות, יקבלו החיילים מעמותת - יחד למען החייל מלגת לימודים בסך: 1000 דולר, תרומת ידידי האגודה למען החייל בבריטניה. מבין 120 מצטייני הנשיא, 75 גברים, 45 נשים, 21 חיילים בודדים, 32 חיילים נולדו בחו"ל, חמישה הינם חיילים שהתנדבו לשירות צבאי, 19 קצינים, 71 לוחמים, ו-26 תומכי לחימה.

מטס חיל האוויר, ארכיו (צילום: רויטרס)
מטס חיל האוויר, ארכיו | צילום: רויטרס

הטקס נפתח במטס כבוד, לראשונה בהשתתפות מבנה מטוסי ומסוקי הקרב של חיל האוויר, בהצדעה לחיילים המצטיינים המייצגים את זרועות הצבא. את האירוע שיתקיים כבכול שנה על מדשאת בית הנשיא, ינחו רותם אבוהב ואביב אלוש.

במקביל החל מטס חיל האוויר שיחלוף מעל כ-40 יישובים ברחבי הארץ מקריית שמונה ועד אילת. לצד המטוסים הישראלים ישתתפו גם מטוסים של חילות אוויר מרחבי העולם וגם מטוסי נוסעים של חברות התעופה הישראליות.

במסגרת מפגן צניחה ייחודי יוצנחו כ-100 מפקדים וחיילים בעבר ובהווה ב-3 נקודות מרכזיות ברחבי הארץ: בחיפה - 10:45-11:45, בטבריה - 10:45-12:00 ובתל אביב - 10:45-12:00.