לאחר הריאיון באולפן שישי אמש השר לביטחון פנים גלעד ארדן צייץ הערב (שבת) בחשבון הטוויטר שלו על מנת לחדד את דבריו. הוא הבהיר כי "אין שום הצדקה להפעלת כוח על ידי שוטר במקום שהכוח לא נדרש, לא תהיה סלחנות כלפי שוטר אלים". השר התייחס לתיעוד המעצר ברהט אתמול ואמר כי "הצילומים מהאירוע ברהט מחייבים בדיקה של מח"ש". אמש הוארך מעצרו של החשוד בתקיפת השוטרים, יוסף אל אוברה, בארבעה ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העצור יוסף אל אוברה מרהט
העצור יוסף אל אוברה מרהט | צילום:

"הסברתי שלא ניתן לקבוע מידית שהמשטרה נהגה באלימות עד שלא מתבצע תחקיר או חקירת מח"ש", כתב השר ארדן. "השוטרים מתמודדים עבור כולנו עם עבריינים, לעיתים אלימים ולפעמים אין דרך להתמודד איתם ללא הפעלת כוח, בהתאם לסמכות המשטרה בחוק".

ארדן הדגיש שהשימוש באלימות לעתים נדרש וכי זהו אינטרס ציבורי כמובן בהתאם לסמכות המשטרה: "זה האינטרס של כלל הציבור, שעבריין לא יטיל אימה באלימות". עם זאת, הדגיש שאין הצדקה להפעלת כוח מוגזם: "אין שום הצדקה להפעלת כוח על ידי שוטר במקום שהכוח לא נדרש. ולא תהיה סלחנות כלפי שוטר אלים".

ארדן: אדרי עשה שטות
השר ארדן: "לא תהיה סלחנות לאלימות" | צילום: החדשות

"לא תהיה סלחנות כלפי שוטר אלים. חלק מהצילומים של האירוע ברהט מחייבים בדיקה של המחלקה לחקירות שוטרים והיא תקיים את הבירור או החקירה בנוגע אליו במהירות", כתב עוד. בתוך כך השוטר צפוי להיחקר מחר תחת אזהרה במח"ש. בנוסף, לפני מספר חודשים תועד אותו שוטר מבצע מרדף אחר חשוד ברהט, נגד כיוון התנועה, ומבצע מעצר אלים.

אין תמונה
עו"ד נטלי אוטן

עורכת הדין נטלי אוטן, המייצגת את החשוד אמרה כי "הגעתי אתמול לתחנה לייעץ לו, קיבלתי התנהלות משפילה מצד הקצין התורן, הייתה תחושה ש'לא באתי לו טוב'". על האירוע שתועד עצמו אמרה כי "השוטרים לא חטפו מכות אלא מי שקיבל מכות עם אקדחים זה העצור עצמו, שמספר שבזמן המעצר שלו קיללו אותו, את היותו מהמגזר, בכריזה המשטרתית, בעודו שם את הרכב בצד, הסרטונים מלמדים שלא היה שום מרדף, שום בריחה, מי שמגיע לו דוח יקבל את הדוח ונתמודד איתו, אבל מפה ועד למכות קשות עם אקדחים המרחק הוא גדול". עוד היא סיפרה: "הוא טוען שבזמן המעצר שלו ובזמן שנפל על הרצפה, כשהוא מגואל בדם, אמר השוטר 'תוציא את הערבי המסריח הזה מהרכב'. הוא שוכב על הרצפה ושוטר אחר אמר 'תשחק אותה פגוע, יהיה פה בלאגן, רואים שתקפנו אותו'.