פעמים רבות נתקלים בעלי מוגבלויות בקשיים רבים הנוגעים ליכולתם לצאת לטבע ולטייל יחד עם חבריהם ובני משפחותיהם. בדיוק על מנת להתגבר על בעיה זו, יצא לדרך אתמול (ראשון) מסע מרגש בו השתתפו אנשים על הספקטרום האוטיסטי ובעלי מוגבלויות, בהובלת עמותת "אבני דרך" וחוגי הסיירות של קק"ל בסימן נגישות למען חברה מגוונת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המקטע התקיים במסגרת "מסע 70" שארגנו ארגונים חברתיים שונים לרגל שנת ה-70 למדינה. מעל 600 בני אדם השתתפו במקטע שהחל ברמת הנדיב והסתיים בקיסריה, וכרבע מהצועדים היו אנשים על הספקטרום האוטיסטי ובעלי מוגבלויות שונות כגון עיוורים וחרשים. לצידם צעדו משפחות מטיילים ומתנדבים רבים שהגיעו לקחת חלק באירוע מרגש בחול המועד.

"אתמול חווינו את אחד המקטעים המרגשים ביותר עד כה במסע", ציין עמיחי שיקלי, ממייסדי "מסע 70". "משפורסם המקטע בסימן נגישות הוצפנו בפניות של אנשים שרצו להגיע ולהתנדב כדי שכולם יוכלו להשתתף ומגיע ישר כוח ענק לאותם הארגונים שמקדישים את האנרגיה ואת הזמן כדי לאפשר לאוכלוסייה שבדרך כלל מתקשה לקחת חלק, לצאת ולטייל".

עוד הוסיף שקלי: "כשאמרנו שהמסע הזה מיועד לכולם לזה התכוונו. המסע ממשיך, וכל מי שרוצה חוויה דומה מוזמן להיכנס לאתר, לבחור מקטע ולהצטרף אלינו לצעידה".

צעדת ה-70 למדינה (צילום: אבני דרך לחיים)
צעדת ה-70 למדינה | צילום: אבני דרך לחיים

עמותת "אבני דרך" מפתחת שירותים חדשניים לאנשים על הספקטרום האוטיסיטי והיא ייחודית בכך שגם חברי הוועד המנהל שלה נמצאים על הספקטרום האוטיסטי. "מארגני האירוע דאגו להנגשת הדרך לכל סוגי המוגבלויות וכך יכלו כל המשתתפים לצעוד את המקטע באופן שווה וליהנות מהנוף ומהטבע", תיארו המארגנים.

הצעדה התקיימה על רקע יום המודעות הבינלאומי לאוטיזם שחל היום. ההחלטה לציון יום זה התקבלה בשנת 2007 בעצרת הכללית של האו"ם במטרה לקדם את ההסברה והמודעות לנושא האוטיזם.