סיפורה המטלטל של רבקי הישראלי-ששר עלה לכותרות כשהחליטה להתגרש מבעלה, יהודה הישראלי, שנפצע קשה במבצע "צוק איתן" ולהתחתן בשנית. כעת, כשהיא מנסה לבנות בעדינות את ביתה החדש, היא מספרת על הבחירות שלה, הציפיות של הסביבה והקושי שעברה כאימא לשני ילדים שמצאה עצמה לפתע - מגדלת אותם לבד. הסרט"גלי הדף" המתעד את התהליך שעברה ישודר ביס דוקו בערב יום הזיכרון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יהודה נפצע באחד באוגוסט ברפיח באחד מימי הלחימה הקשים בצוק איתן. ביום בו נחטפה גופתו של הדר גולדין ונהרגו שני חיילים נוספים, חדר רסיס לראשו של יהודה. "לקח לי חודשים להבין את החומרה של הפציעה, את המשמעות שאולי תהיה לה, אני בשלב הראשוני הייתי הרבה יותר אופטימית", מספרת רבקי על התקופה ההיא.

רבקי ויהודה בעת אשפוזו (צילום: מתוך סרטה של כנרת חי גילאור "גלי הדף")
רבקי ויהודה בעת אשפוזו | צילום: מתוך סרטה של כנרת חי גילאור "גלי הדף"

בתקופה הראשונה הוא היה בהכרה מינימלית, רק כעבור חודשים ארוכים החל לאט לאט לתקשר עם הסביבה. "עוברים לשיקום ויש ציפייה שאולי שם תהיה איזו שהיא מקפצה ונראה התקדמות משמעותית וזה עדיין לא קורה, אני חושבת שהתהליך הזה גורם לי להבין שזה לא יחזור להיות אותו דבר", מספרת רבקי, שבתקופה ההיא הייתה מעבירה את ימיה בין בית החולים לטיפול בילדיהם.

האסון בנחל והעדויות (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
לוחמים ב"צוק איתן", ארכיון | צילום: דובר צה"ל, חדשות

עם הזמן, כשחלחלה בה ההבנה שמה שהיה לא ישוב היא התחילה לחשוב על העתיד. "בהתחלה כל ההתלבטויות היו בתוכי, לקח לי הרבה זמן להצליח לשתף בזה, פחדתי שאנשים לא יבינו, זה תהליך שלא קרה בבת אחת. ההבנה שאני צריכה להתמקד בילדים ובבית גם אם המחיר יהיה קשה ויהיו ויתורים. אבל זה היה תהליך מאוד ארוך מלא התלבטויות, זה היה בעיקר רגשות אשמה - איך אני אהיה מסוגלת. אצליח לחיות בלי רגשות אשמה?".

"התמודדות שתמשיך ללוות אותנו"

אחרי הרבה התלבטויות החליטה להתגרש מיהודה ואת התחושות שלה היא שיתפה בפוסט בפייסבוק שזכה בהמון תגובות - חלקן תומכות וחלקן אכזריות. "התמודדות מאוד קשה שאתה צריך לקבל בה בחירה", מסבירה רבקי. "אני חושבת שהייתי במקום שרק אני מבינה מה נכון לי, לילדים שלי, למשפחה שלי. מבחינתי האדם היחיד שהייתי צריך לו דין וחשבון זה אני".

"אין פה סוף שמח" (צילום: מתוך סרטה של כנרת חי גילאור "גלי הדף")
"אין פה סוף שמח" | צילום: מתוך סרטה של כנרת חי גילאור "גלי הדף"

יהודה כבר שוחרר ממחלקת השיקום, הוא ממשיך לעברו טיפולים רבים, אך הוא שב להתגורר אצל הוריו בעופרה כשהוא מתקשר ומודע למצבו. "הילדים שמחים לבוא אליו, חשוב לי לדבר על הפציעה על התהליכים שעברנו", מספרת רבקי על הקשר המורכב. "הבנתי שבסוף אם אהיה שלמה עם הבחירה שלי והם יבינו שהיא נעשה מהרצון לעשות את הכי טוב בשבילם אז אני מאמינה שהם יקבלו את זה".

לפני חודש היא התחתנה בשנית והיא מעדיפה לשמור את הזוגיות החדשה הרחק מאור הזרקורים. "אני חושבת שהיום אני מצליחה למצוא את הדרך שנכונה בשבילי, בשביל הילדים, בשביל המשפחה שלי להתקדם. להתפתח למרות מה שעברנו, זה התמודדות שתמשיך ללוות אותנו - אין פה סוף שמח, זה לא שחור ולבן".