הורי נערים שהצליחו להיחלץ מהשיטפון הקטלני בנחל צפית, בו נהרגו 10 בני נוער, סיפרו היום (שישי) ל"חדשות Online" על מה שעברו ילדיהם באירוע הקשה בערבה. אמו של אחד הנערים סיפרה: "זה היה עניין של שניות, הוא ראה איך כולם נסחפים". אביו של אחד מהנערים שנחלצו אמר: "הם שמעו סוג של פיצוץ וצרחות, כולם הבינו שהם בסיטואציה לא פשוטה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם "החדשות Online", סיפרה אמו של אחד מבני הנוער ששרדו את האירוע על מה שסיפר בנוגע לשיטפון הקטלני: "הוא אמר שהם התחילו לרדת לנחל והמים היו עד הברך. אז מישהו התחיל לצרוח 'תקפצו מהגדר' וכולם התחילו לרוץ". האם הוסיפה: "הוא פשוט ישב וראה איך מוציאים אחד אחד מהמים, כשהם כבר הרוגים".

האם הפנתה אצבע מאשימה כלפי המכינה על שהסכימו להוציא את הנערים לטיול בזמן כה מסוכן. "איך מוציאים ילדים כאלה? מישהו צריך לשלם שם. הם צריכים לתת הרבה הסברים", טענה. האם אמרה כי ביררה עם בנה והוא, מצדו, הראה לה התכתבויות עם ראש המכינה: "הוא אמר שיש אישורים והם ערוכים להכל".

האם חלקה את התחושות הקשות: "לא ידעתי שהמכינות צריכות לקבל אישור ממשרד החינוך. שאלתי אם יש אישורים, סמכתי על זה. ראש המכינה צריך לתת את הדין". האם חשפה כי בעבר למכינה היה מקרה דומה, בו יצאו התלמידים לטיול ונזקקו לחילוץ: "הנערים התייבשו, הם לא יצאו מוכנים".

"שחררו את התרמילים ושמרו על קור רוח"

אביו של נער אחר שנחלץ מהשיטפון סיפר ל"החדשות Online" על מה שקרה באירוע: "הם קיבלו הודעה שיש סכנה לשיטפון והתחילו להסתובב ולחזור חזרה. הם שמעו צעקה, וראו שניים עוברים לפניהם בגל הראשון. הוא הצליח, יחד עם עוד 3, לטפס על סלעים ולהינצל". האב הוסיף: "הם שחררו את התרמילים, החזיקו אחד בשני ושמרו על קור רוח".האב חלק מעט מתחושותיו ביימה האחרונה: "אני כועס על עצמי ועל המערכת. על עצמי שסמכתי בצורה עיוורת, ועל המשרדים הגדולים אני כועס". האב נמנע מלהפנות אצבע מאשימה כלפי המכינה הקדם צבאית: "הכוונות שלהם היו טובות, גם ראש המכינה מקבל הוראות - זה לא בנאדם טיפש. אני לא כועס עליו ברמה האישית". האב הוסיף: "מי שצריך לקחת אחריות זה אלו שאישרו להוציא טיולים - משרד החינוך, משרד הביטחון".

האב שיבח את קבוצת התלמידים על התנהלותם באירוע: "הם חיזקו אחד את השני, שמרו אחד על השני. היה אומץ והרבה אחריות. חלקם עמדו עם מים עד החזה ולא ויתרו".