התרסקות מטוס בנתב"ג עם 120 הרוגים ו-145 פצועים? את תרחיש האימה הזה תרגלו היום (שלישי) גורמי החירום בתרגיל רחב היקף בנמל התעופה הלאומי. בתרגיל הדו שנתי של רשות שדות התעופה ומערך החירום השתתפו כלל עובדי נתב"ג לצד כוחות של מגן דוד אדום, משטרת ישראל, כיבוי אש, פיקוד העורף, חיל האוויר ומשרדי הביטחון, הבריאות והתחבורה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תרגיל החירום התעופתי "שקנאי" דימה התרסקות מטוס שעל סיפונו 300 נוסעים ואנשי צוות. המטרה בתרגיל הייתה לבחון את הפעלת נהלי החירום ואת שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים המשתתפים, הגעה מהירה לזירת האירוע, פריסת כוחות בשטח, טיפול ופינוי מהיר של הנפגעים והשתלטות על האירוע.

התרגיל דימה מצב בו התרסק מטוס מסוג בואינג 747-400 על המסלול בנתב"ג וגרם ל- 120 הרוגים ו-145 פצועים. במהלך התרגיל, צוותי מד"א חברו למסוק צבאי שנחת בשטח שדה התעופה בן גוריון ופינו אליו פצועים לפינוי מוסק לבית חולים.

תרגיל רחב היקף, נתב"ג (צילום: דובורת מד"א)
תרגיל רחב היקף, נתב"ג | צילום: דובורת מד"א

מנכ"ל מד"א אלי בין: "מדובר בתרגיל מורכב וחשוב שבא לתרגל את כוחות מד"א לתרחיש אסון תעופתי בנמל התעופה הלאומי. אין ספק שהתרגול נתן לצוותים שלנו כלים אמתיים לבצע הלכה למעשה פעילות יוצאת מן הכלל של הצלת חיים. שיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון השונים ורשות שדות התעופה הוא מרכיב קריטי להצלחה של פעילות הצלת החיים, אני רוצה להודות לכל הגופים שלקחו חלק בתרגיל וכמובן לצוותי מד"א, שממשיכים לרכוש כלים חדשים על מנת לתת את המענה הרפואי הטוב ביותר".