גאווה, דגל, גאה, מצעד
צילום: רויטרס, חדשות

הומופוביה ברשת: ביום חמישי הקרוב צפוי להתקיים, בפעם השנייה ברציפות, אירוע מצעד הגאווה בעיר באר שבע. לקראת המצעד, שנערך בשיתוף העירייה וראש העיר רוביק דנולוביץ' - שאף אמור לנאום, החלו בעירייה לתלות את דגלי הגאווה לאורך המסלול. הדבר, תוך זמן קצר הוביל לאלפי תגובות קשות ובוטות בדף האירוע - ביניהן גם כאלו הכוללות איומים באלימות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השנה, מצעד הגאווה בעיר יהיה בסימן "וותיקי הקהילה - גיל הזהב", ויתקיים תוך הצדעה והבעת הערכה "לפורצי הדרך שבאומץ רב פילסו את הדרך לגאווה, שוויון, סובלנות וקבלה באזור הדרום".

לקראת המצעד, החלו המארגנים לקבל בדף הפייסבוק תגובות מאיימות מצד תושבים - שקראו לבטל את קיומו תוך שימוש בקללות הומופוביות. "הלוואי ויקומו כמה כמו שליסל ויפוצצו אתכם", כתב אחד הגולשים. טוקבקיסט אחר כתב: "נראה שהדגלים ישרפו". אדם אחר איים: "נזרוק עליכם ביצים".

התגובות ברשת
התגובות ברשת | צילום: חדשות

גולשים אחרים תקפו את ראש העיר רוביק דנילוביץ' והעירייה שאישרו את קיום המצעד. "ראש העיר רוצה להביא עלינו אסונות, חולה בצורה קשה. תתנשקו תאנסו אחד את השני - אבל למה שיראו את התועבה", כך כתב אחד התושבים בדף הפייסבוק של האירוע.

התגובות ברשת
התגובות ברשת | צילום: חדשות

חבר הועד המנהל ודובר הבית הגאה בבאר שבע, אור ארז, סיפר: "תוך שעתיים קיבלנו כ-1,500 תגובות. המטרה של המצעד היא להיאבק בדיוק בהומופביה הזאת, ולהראות שיש לנו את הזכות לצעוד בבאר שבע למען שוויון זכויות - כמו כל מקום אחר בארץ". ארז הוסיף: "עצוב שאלה התגובות לתליית דגלי גאווה ברחוב מרכזי בעיר".