מרוץ הג'ירו דה איטליה בישראל (צילום: פלאש 90 \ מאיר וקנין, חדשות)
מרוץ הג'ירו בישראל | צילום: פלאש 90 \ מאיר וקנין, חדשות

יחסי הציבור של ישראל שודרגו, ורבבות בני אדם יצאו לרחובות לצפות ברוכבים שהגיעו מכל העולם, אבל בישראל יש מי שלא מרוצה מקיום המרוץ ג'ירו ד'איטליה, ולא בגלל חסימות הכבישים הנרחבות. הציבור הדתי הביע לאורך סוף השבוע זעם על כך שהתחרות היוקרתית התקיימה במהלך השבת, תוך חילולה בחסות ממשלתית.

מזכ"ל האיחוד הלאומי, אופיר סופר, תקף הבוקר (ראשון) את האירוע וטען כי מדובר בפגיעה בסטטוס קוו. "אם מרוץ הג'ירו אכן חשוב כמו ביקור נשיא ארה"ב בישראל, היה ניתן לחסום כבישים באמצע השבוע כדי לקיימו. ההתנהלות השקטה הייתה פרצה בגדר שתוביל את מדינת ישראל לאבדון, תטשטש את הגבולות ולמעשה תכחיד את הסטטוס קוו".

סופר קרא לראש הממשלה "להסביר בישיבת הממשלה איך ובסמכות מי מאושר חילול שבת כזה המוני במדינת ישראל", ותהה "מדוע כשני מיליון יהודים שומרי המסורת מודרים מאירוע זה".

גם במגזר החרדי הביעו זעם על "חילולי השבת ההמוניים" במסגרת המרוץ, אך זאת רק אחרי שהמרוץ התקיים. במהלך דברי תורה שנשא האדמו"ר מוויז'ניץ, וצוטטו באתר כיכר השבת, הוא הביע מחאה על "ביזוי ופגיעה בקדושת השבת בפרהסיה" וטען כי "הנציגים צריכים לעבוד יותר קשה למניעת חילולי השבת".

לדבריו, "צריך ללכת בכל הכוח, לא צריך לחשוש וחייבים למחות על חילולי השבת. חברי הכנסת חייבים לפעול יותר ולהצליח".