חידון התנ"ך העולמי
חידון התנ"ך העולמי | צילום:

עזריאל שילת בן 17 מחצור הגלילית זכה היום (חמישי) בחידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי לשנת תשע"ח. עזריאל הוא הבכור מבין עשרה אחים ולומד בישיבת "שומריה". למקום השני הגיעה אוריה כהן מאופלנת "סגולה" בקרית מוצקין ובמקום השלישי אופק אברהם הלומד ב"אורט מעלה" בטבריה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לצוות השופטים הצטרפה השנה דליה רבין, ראש מרכז יצחק רבין. היא סיפרה שהשר בנט ביקש ממנה להגיע והיא נענתה בשמחה, במהלך הדיון הזכירו מספר פעמים את חלקו של אביה יצק רבין בשחרור ירושלים.

סיון רהב מאיר משוחחת עם המתמודדים
סיון רהב מאיר משוחחת עם המתמודדים | צילום:

מאחורי הקלעים של החידון המיתולוגי התרחשו מספר דברים מעניינים. כך לדוגמא היה ניתן לראות צעירים רבים מהארץ ומהעולם שהגיעו לשלב הגמר יושבים ולומדים עם תנ"ך פתוח עד לרגע האחרון. כמו כן, יש צוות מתורגמנים שמבצע תרגום סימולטני מאחורי הקלעים עבור המועמדים מחו"ל.

המתורגמניות של החידון לצרפתית ואנגלית‎
המתורגמניות של החידון לצרפתית ואנגלית‎ | צילום:

מספר דקות לפני שהתחיל השידור החי שוחח המנחה אבשלום קור עם הקהל וביקש מהם שתי בקשות. "אני מבקש מכולם להגיד: הריני מקבל על עצמי מצוות כיבוי סלולרי", פתח קור. מיד לאחר מכן הוסיף: ""יש פה מועמדים מישראל עם המון קהל ביתי אוהד, ויש כאן מועמדים שהגיעו מרחוק, בלי הרבה מעודדים בקהל. אני מבקש מכם - אתם תעודדו גם אותם!".

שגיב לוגסי חתן חידון התנ"ך היוצא‎
שגיב לוגסי חתן חידון התנ"ך היוצא‎ | צילום:
הזוכה בחידון התנ"ך מתראיין לרשת קוריאנית
הזוכה בחידון התנ"ך מתראיין לרשת קוריאנית | צילום:

לאחר דקות מותחות מאוד נבחר חתן התנ"ך ובאופן מפתיע, רשת הטלוויזיה שראיינה אותו בהתלהבות הרבה ביותר הייתה דווקא תחנת טלוויזיה קוריאנית. "אתם השראה בשבילנו. אנחנו רוצים להבין את הקשר שלכם לתנ"ך, מה הסוד".

חידון התפוצות שנערך לאחר חידון התנ"ך‎
חידון התפוצות שנערך לאחר חידון התנ"ך‎ | צילום:

בנוסף מתברר שאחרי שהחידון העולמי מסתיים, מתקיים באותו אולם חידון התפוצות. הוא מיועד לאלה שהגיעו למחנה ההכנה בארץ אבל לא עלו לשלב הגמר.