אלפי בני אדם יצאו הלילה (בין שבת לראשון) לחגוג את הזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון. כיכר רבין בתל אביב התמלאה תוך זמן קצר בחוגגים שקפצו לבריכה כמיטב המסורת. גם בשוק מחנה יהודה בירושלים ובמוקדים רבים נוספים אלפי אנשים רוקדים לצלילי השיר הזוכה "Toy".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כמה שהישראלים חיכו לרגע הזה! תוך זמן קצר מרגע הזכייה אלפים יצאו לרחובות לחגוג והמשטרה החלה סוגרת את הרחובות הסמוכים לכיכר רבין. "הייתה לנו משאלת לב 20 שנה", סיפר אחד החוגגים במקום, "אין דבר יותר משמח ויותר מייצג מנטע, היא אור. ומה שהמדינה הזאת צריכה זה נציג של אור, עצם זה שקיבלה מקום ראשון זה גושפנקא מטורפת לזה שאנחנו במקום הנכון".

"לא כל שנה אני צופה", סיפר, "השנה היה לי את הדבר הזה, ידעתי שיש פה עניין". "זאת אליפות לישראל, לגייז לסטרייטים, לנשים, לגברים, לכולם. היא מחזירה אותנו לתקופה שהיינו מתרגשים משירים וזה לא קרה כל כך הרבה זמן", סיפר ישראלי אחר שיצא לחגוג.

סוזי בום, שמגדירה עצמה כ- "מלכת הדראג של ישראל" ויוטיוברית, הגיעה גם היא לכיכר. "מאז הבר מצווה לא התרגשתי ובכיתי ככה. כולי פרפרים, דמעות בעיניים". "ישראל חייבת לזכות דווקא בגלל כל הבלגן שקורה לנו במדינה, הומואים, לסביות, טרנסים, חילונים, חרדים, רגע אחד של תרבות ישראלית איחד בין כולנו".

חוגגת נוספת במקום סיפרה לנו בהתרגשות: "ניצחנו סוף סוף! היא זמרת מוכשרת בחסד עליון, היא אמתית וגאה בעצמ - עומדת מול כולם ומקרקרת כמו גדולה!". בין החוגגים נמצאו גם המעצבים של השמלה שנטע לבשה בתחרות. צמד המעצבים יצאו עם ההמונים לשמוח וסיפרו: "נטע היא וונדר וומן, היא גיבורת על, וזה מה שחשבתי עליו בעיצוב השמלה". 

גם עיריית תל אביב פירגנה לנטע עם המילים "נטע" ו- "Toy" שהתנוססו על בניין העירייה. גם שלטי החנייה המוכרים לנו באזור הכיכר, שלרוב מדווחים האם יש מקומות חנייה פנויים, זהרו הפעם עם הכיתוב "כפרה עלייך נטע כבוד".