כשהקימו את מרכז התעסוקה "בית אייל" עבור אנשים על הרצף האוטיסטי, העובדים האמינו שיהיה מי שיתנגד לתהליך. אבל גם הם לא תיארו לעצמם שההתנגדות תהיה כה חריפה, שהיא תבוא לידי ביטוי גם בקללות, צעקות והטרדות בלתי פוסקות, כולל שימוש בצינור מים נגד המוסד. בתיעוד שהגיע לידינו נראה אחד השכנים כשהוא משפריץ מים לעבר הגינה של מרכז התעסוקה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בועז לוי, המנהל את המקום סיפר כי עובדיו מתמודדים עם התופעה כבר זמן רב, אך הפעם מדובר ב"סיפור קיצוני". לדבריו, החברים האוטיסטים "מגיעים בימים ראשון עד חמישי וכל מה שהם עושים שם זה לעבוד". הוא הוסיף: "ברגע שפתחנו את המקום לפני חצי שנה השכן הזה יצא וצעק. קבענו איתו פגישה ואמרנו לו שהמטרד יהיה מינימלי, למרות שזה לא מטרד, אבל רצינו שיהיה מרוצה".

"במהלך החודשים שאחרי הוא המשיך לצעוק עלינו: אתם לא יכולים לשים פה מפגרים, למה שמים אותם? ועוד אמירות מזעזעות מהסוג הזה. אחרי שהוא השפריץ עלינו הגשנו תלונה במשטרה. אנחנו בעיקר מחפשים שקט אבל כנראה שרק בית המשפט יוכל להזיז משהו".

"זה מעשה בלתי נתפס, שכן שלקח ציבור והשפריץ על חסרי ישע", אמרה אם לאחד מהאוטיסטים הנמצא במוסד ל"החדשות". "שמעתי על זה מאחד השכנים הטובים שהזדעזעו מהמקרה. לקחת צינור ולעשות את האקט הזה, זה נורא. מה הוא יעשה בהמשך? אני מזועזעת וכועסת על האקט הזה".

מהמשטרה נמסר כי "עם הגשת התלונה נפתחה חקירה, במהלכה בוצעו מספר פעולות חקירה ובהן התערבות של השוטר הקהילתי והשכן הוזהר והורחק בתנאים מגבילים. מדובר בסכסוך שכנים שטופל במישור הקהילתי, כמקובל באירועים מסוג זה".


עם זאת הורים ששוחחנו איתם אמרו שבמשטרה מסרו להם כי התיק נסגר מחוסר עניין לציבור, וכי הם דורשים חקירה באזהרה של השכן והתרעה על צו הרחקה.