"השבת הבנים כתנאי לכל החלטה" (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
שמחה ולאה גולדין | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

ערב יום הזיכרון תוקפת משפחת גולדין את התנהלות הממשלה ומביעה תקווה להיות "משפחה שכולה כמו כל משפחה שכולה אחרת" עם קבר שיהיה אפשר לעלות אליו. בפוסט שפרסמו בני המשפחה בפייסבוק נכתב כי החגיגה שלהם ביום העצמאות לא תהיה שלמה בלי להשיב את הגופות של הדר ואורון המוחזקות ברצועת עזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנו מתוסכלים מההנהגה הישראלית, ומאוכזבים מראש הממשלה, מהשרים ובמיוחד מאלו החברים בקבינט המדיני-ביטחוני", נכתב. "אנחנו דורשים מהממשלה לגבות מחיר מהאויב על אחזקתו בחיילי צה"ל ובאזרחים ישראלים אבל הממשלה לא עושה דבר. היא לא משנה את הכללים, לא מפעילה מנופי לחץ ואין לה בכלל מדיניות בנושא".

המשפחה מתחה ביקורת על כך שהממשלה "משקמת ובונה את עזה כאילו הייתה שכונה בצפון תל אביב", ועל כך ש"לאורך חוף הים בעזה נבנים מפעלי התפלת מים, לרצועה מוכנסות מדי יום סחורות מקטאר וטורקיה", אבל לא מוצאת פתרון להשבת החיילים.

"ביום הזיכרון הזה וביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, אנחנו נושאים תפילה שיתאפשר לנו להפוך למשפחה שכולה כמו כל משפחה שכולה אחרת", נכתב בסוף הפוסט. "אנחנו מבקשים שיהיה לנו קבר לעלות אליו ואנו מייחלים ליום שבו צה״ל וממשלת ישראל יחלקו כבוד אחרון להדר שלנו".