מאות חרדים מהפלג הקיצוני הגיעו היום (שלישי) אל מחוץ לכותלי כלא 4, כחלק מחגיגה עליה הכריזו לרגל שחרורו של צעיר חרדי שריצה עונש מאסר לאחר שערק משירות צבאי. לאחר שחרורו, החלו בנסיעה איטית בכביש 1 עד לאזור התכנסותם ברחוב בר אילן בירושלים. עומסי תנועה מורגשים באזור מחלף לטרון לכיוון העיר. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"תהלוכת ענק תתקיים היום בירושלים לכבודם של 63 אסירי עולם התורה ששהו בכלא הצבאי במהלך החורף האחרון לתקופות מאסר ממושכות", נמסר בהודעה הרשמית לקראת המחאה. "כאות הזדהות עם אסיר עולם התורה אהרון ביאלה, התהלוכה תצא בשעה 16:00 מכלא 4 - שער ירושלים".

עוד הודיעו כי "12 לימוזינות ורכבי פאר יובילו את אסירי עולם התורה על כביש מספר 1 - דרך הכניסה לירושלים, גשר המיתרים, ועד למקום התאספות ההמונים ברחוב בר אילן. בירושלים יקבלו האלפים את פניהם של אסירי עולם התורה בשירה וריקודים - על פני הרחובות בר אילן ומנחת יצחק".

החרדים מובלים בלימוזינה (צילום: החדשות)
החרדים מובלים בלימוזינה | צילום: החדשות

על פי תכנון הפלג הקיצוני, התהלוכה בירושלים תתחיל ברחוב בר אילן עד לצומת בר אילן. "הציבור החרדי מוקיר ומעריץ את גיבוריו - שמסרו את נפשם כפשוטו כדי למחוק את חוק הגיוס שהפיל חללים רבים מעולם התורה - ולהפוך אותה לאות מתה בספר החוקים", אמרו בוועדה להצלת עולם התורה. "נקרא לשלטונות להתחיל להפנים כי הציבור החרדי לא עושה שקר בנפשו ולא מתפשר. לא ניתן לחבורה שמגדירה את עצמה כשלוחיהם של הציבור החרדי להמשיך במכירת החיסול של עולם התורה. גיבורנו הם אותם צעירים שעומדים מולם עם אמת יוקדת ללא חת ומכריזים כי 'זאת התורה לא תהא מוחלפת'".