ישראל חוגגת זכייה רביעית באירוויזיון:‎ מיד לאחר שנטע ברזילי הוכרזה כזוכה, אלפי ישראלים יצאו לרחובות תל אביב וירושלים כדי לחגוג את הזכייה ההיסטורית. בליסבון, שם נערכה התחרות, יצאה הנציגה הישראלית אל המעריצים הישראלים הרבים שפתחו בשירה כשהם רוקדים ומניפים דגלי ישראל. "כפרה עליכם, איזה כיף שיש לי אתכם", הודתה ברזילי למעריצים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עשית היסטוריה", צעקו לעברה המעריצים הישראלים שהחלו לשיר את הלהיט ששיגע את אירופה. כיכר רבין בתל אביב התמלאה בתוך זמן קצר בחוגגים שקפצו לבריכה כמיטב המסורת. גם ירושלים לא נשארה מקופחת ואלפי אנשים חגגו בשוק מחנה יהודה ובמוקדים נוספים בעיר.

"בשנה הבאה בירושלים", אמרו ישראלים שהגיעו לליסבון לעודד ולתמוך. "העיקר שהבאנו את הניצחון ונטע אלופה. אין כמוה. האמנו בנטע לאורך כל הדרך, ולמרות שהיה נראה שזה הולך לחמוק מאיתנו, אבל באנו ועודדנו והיה מדהים". לאורך הלילה ביקשו מעריצים ממדינות אחרות להצטלם עם כל מי שכיסה את עצמו בדגל ישראל או נופף בו.

נטע ברגע הזכייה באירוויזיון (צילום: רויטרס, חדשות)
שימחה את ישראל, נטע ברזילי | צילום: רויטרס, חדשות"הייתה לנו משאלת לב 20 שנה", סיפר ישראלי נוסף. "אין דבר יותר משמח ויותר מייצג מנטע, היא אור. ומה שהמדינה הזאת צריכה זה נציג של אור, עצם זה שקיבלה מקום ראשון זה גושפנקא מטורפת לזה שאנחנו במקום הנכון"."סוזי בום", שמגדירה עצמה כ- "מלכת הדראג של ישראל" ויוטיוברית, הגיעה לכיכר רבין לחגוג עם ההמונים: "מאז הבר מצווה לא התרגשתי ובכיתי ככה. כולי פרפרים, דמעות בעיניים". ישראל חייבת לזכות דווקא בגלל כל הבלגן שקורה לנו במדינה, הומואים, לסביות, טרנסים, חילונים, חרדים, רגע אחד של תרבות ישראלית איחד בין כולנו".

אווירת אירוויזיון חינם ביורווילג' (צילום: רויטרס, חדשות)
ישראלי חוגגים בליסבון | צילום: רויטרס, חדשותהתחרות היתה מותחת, ובסיום שלב הענקת הנקודות על ידי המדינות המשתתפות מוקמה ישראל רק במקום השלישי עם 212 נקודות, כאשר אוסטריה עם 271 נקודות במקום הראשון ושוודיה עם 253 נקודות במקום השני. 12 נקודות הגיעו לישראל מסאן מרינו, אוסטריה, פינלנד, צ'כיה וצרפת. אך הקהל ברחבי העולם, שחיבק את נטע לאורך כל הדרך - לא איכזב בשלב המכריע: ישראל סיימה במקום הראשון עם 529 נקודות. היריבה הצמודה קפריסין סיימה שנייה עם 436 נקודות.

ישראל אף קיבלה את מספר הנקודות הגבוה ביותר בתחרויות חצאי הגמר. באתר האירוויזיון פורסמו התוצאות מיום שלישי האחרון: "לאחר שהשיר הזוכה בתחרות כבר ידוע לכל, אנו יכולים לחשוף את תוצאות שני חצאי הגמר", נכתב באתר.ישראל מוקמה ראשונה עם 283 נקודות, קפריסין שנייה עפ 262 נקודות וצ'כיה הגיע למקום השלישי עם 232 נקודות. 

חוגגים ניצחון באירוויזיון (צילום: החדשות)
אלפים יצאו לרחובות | צילום: החדשות

בנאום הראשון לאחר הזכייה, אמרה ברזילי: "אני אסירת תודה על הזכייה, שמחה שאנשים בחרו שונה, מרענן. אם לא נבחר בשונה לא נתפתח כבני אדם. מההתחלה ידעתי שאנחנו עושים משהו מיוחד. אני כל כך שמחה ומופתעת שאנשים העריכו והבינו ששונה זה נהדר! כפרה עליכם - איזה כיף, ישראל זכתה באירוויזיון!". ברזילי אף יצאה למעריצים הישראלים השוהים בליסבון והודתה להם על התמיכה והפרגון שהראו לאורך הדרך.