רווית סבג, אמה של דור כרסנטי שנרצחה יחד עם שני ילדיה ובן השכנים על ידי נדב סלע, סיפרה היום (רביעי) בריאיון ל"מהדורה ראשונה" על תחושותיה בעקבות גזר הדין של בית המשפט בו הורשע סלע בסעיף רצח וצפוי לעונש של 4 מאסרי עולם. "ההקלה היא בידיעה ששמעתי את המילה 'אשם', חששתי שיכריזו עליו לא שפוי", אמרה סבג. "סוף סוף אני מתפנה להתאבל עליהם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סבג תיארה את הרגשתה בעקבות הכרעת בית המשפט המחוזי בנצרת, להרשיע את נדב סלע בביצוע הרצח המזעזע במגדל: "השופט הבין בדיוק מה שאנחנו הבנו, שהוא שפוי, עשה את הרצח בכוונה תחילה ותכנן אותו". אמה של כרסנטי הוסיפה: "אין לנו ממי לקבל תשובות בנוגע למה שקרה, לא מהרוצח ולצערי גם בתי דור לא נמצאת".

סבג, שהתפרצה על הרוצח סלע לאחר מתן גזר הדין בבית המשפט, סיפרה בראיון על סיום הפרק המשפטי במקרה, והמעבר להתמודדות עם האובדן. "אתפנה למקד את האנרגיות במשפחה שלי, בבנות שלי. כל מפגש עם הרוצח בבתי המשפט היה לוקח ממני הרבה כוחות", אמרה. אמה של כרסנטי הוסיפה: "ננסה לאסוף את המשפחה מחדש, ננסה לשקם - למרות שזה קשה מאוד".

האם לרוצח בתה: "כדאי לך להתאבד"

רוית סבג הטיחה בסלע דברים קשים לאחר שהשופט קבע כי הוא פעל במחשבת תחילה וסרב לקבל את טענת עורכי דינו לפיה לא היה שפוי בזמן שביצע את המעשה. "אני מודה לשופטים ששמעו אותי והבינו בדיוק מה עברנו", זעקה לעברו כרסנטי. "נגמרו לך החיים, נדב סלע הזבל. כדאי שהסוף שלך יגיע מהר וכדאי מאוד שתמצא דרך להתאבד. תעשה לנו טובה ותלך לבית קברות של כלבים. אתה תבכה על כל דמעה שלי ושל המשפחה".

נדב סלע ואמא של דור כרסנטי ז"ל (צילום: חדשות 2)
נדב סלע ואמא של דור כרסנטי ז"ל | צילום: חדשות 2

במהלך הדיון תיארה כרסנטי את המחזה המזעזע שנגלה לעיניה בצהרי אותו יום ב-28 בינואר. "בשעה 14:40 קיבלתי טלפון שבישר לי שחיי נהרסו עד עולם", שחזרה. "רציתי להיכנס לבית וראיתי מהחלון את נכדי יוסף שרוע על הספה כולו דם ולא זז. המראה של יוסף, למרות שראיתי אותו לשבריר שנייה, לא זז מעיניי. הוא לא נותן לי לישון בלילות, הוא מהווה מקור לסיוטים".

לדבריה, מאז הרצח המזעזע המשפחה מרוסקת. "אני מחזיקה בשיניים את בנותיי האחרות", סיפרה. "בגיל 42 נהייתי סבתא, ובגיל 44 חיי נהרסו. אנחנו מתמודדים פשוט עם להמשיך לחיות. יש קושי לקום בבוקר ולהתמודד עם ההיעדרות שלהם". היא סיפרה שממשפחה גדולה ויפה נותר רק קבר גדול בבית הקברות. "הדמעות זולגות כל הזמן", המשיכה. "אני חיה בלי אור".

"נטל 4 נפשות - מורשע ב-4 עבירות רצח"

כשנה וחצי לאחר הרצח המזעזע במגדל וההודאה של סלע ברציחות, בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע את סלע ולא קיבל את עמדת עורכי דינו כי אינו היה שפוי בזמן שביצע את המעשה. השופט אשר קולה אמר בהקראת גזר הדין כי "הנאשם במחשבה תחילה נטל 4 נפשות, 4 עולמות. והוא מורשע ב-4 עבירות רצח במחשבה תחילה". בית המשפט גזר עליו ארבעה עונשי מאסר, וכן עשר שנות מאסר נוספות בגין ניסיון רצח.

דור כרסנטי ז"ל וילדיה (צילום: חדשות)
רצח מזעזע במגדל, ארכיון | צילום: חדשות

סלע בן ה-28 הואשם ברצח אשתו דור כרסנטי ז"ל, שני ילדיה ובן השכנים במגדל. בכתב האישום שהוגש נגדו היו ארבע עבירות רצח בכוונה תחילה ובניסיון רצח. לפי כתב האישום, הוא רצח את אשתו דור (23), אחר כך את נחמן עתיה בן (11) ופצע קשה את אחיו נתן - שהעמיד פני מת וניצל. לאחר מכן פנה לרצוע גם את שני ילדיו הפעוטים - יוסף בן שנתיים ובנימין בן 8 חודשים.