"על הדרך שבה נסגרה רשות השידור יש להקים ועדת חקירה ממלכתית, לא פחות. זו שערורייה מאין כמותה" - כך אמר הערב (רביעי) המגיש המיתולוגי של "מבט", חיים יבין, יממה לאחר ההודעה הלא צפויה של כונס הנכסים בזמן מהדורת מבט האחרונה. הכתבת הצבאית הוותיקה של קול ישראל הוסיפה בדמעות בראיון לעודד בן עמי כי "במשך השנים הייתה הסתה חמורה נגד העובדים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יבין התייחס לפרידה החפוזה שהתבצעה בערוץ הראשון אמש, לאחר שנודע על צמצום לוח השידורים כדי להתכונן טוב יותר לעלייה לאוויר של התאגיד. "כשכנ"ר הודיע מה שהודיע - באיזו תזמורת הוא מנגן?", שאל יבין. "כשההודעה ניתנה חטפתי כמו אגרוף בפרצוף, הרגשתי שהאדמה שוקעת. זה כאילו שייקחו ממך את הבית. זה מרתיח אותי, זה דבר נורא".

מנשה המשיכה את דבריו בגרון חנוק ואמרה כי "קול ישראל היה הבית. הסתיימו 81 שנים של נכס צאן ברזל. ככה בהבלחה כזאת מודיעים לגאולה אבן באמצע שידור, כאילו מדובר בסגירת כביש 443 לחצי שעה. ככה לסגור את פס הקול של ישראל"?  

שני העיתונאים התייחסו גם לביקורת שהושמעה כלפי רשות השידור לאורך השנים. "ההנהלות והממשלות חיבלו וניסו להשתמש בנו", אמרה מנשה. "היה צריך לעשות תיקונים אבל הדרך נעשתה בצורה לא נכונה. התנהגו אלינו בצורה נוראית". יבין הדגיש כי בעיניו מדובר באקט של "ממשלה שפועלת בצורה בלתי דמוקרטית".

עובדי רשות השידור נכנסים להזדכות על הציוד ונפרדים (צילום: הלל מאיר/TPS)
עובדי הרשות מגיעים לארוז את חפציהם | צילום: הלל מאיר/TPS

בסוף הריאיון איחלו השניים הצלחה רבה לתאגיד החדש שאמור לעלות לאוויר ב-15 במאי. יבין הוסיף ותהה אם הציבור הישראלי ראוי לשידור ציבורי: "אולי אנחנו לא ראויים לכך", סיכם.