שלושת הצעירים שטבעו בשנה שעברה (צילום: תמונת החיפושים: דוברות המשטרה)
"הנעדרים אינם בחיים" | צילום: תמונת החיפושים: דוברות המשטרה

היום החמישי לחיפושים אחרי שלושת הנעדרים בכינרת: מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אמר הבוקר (ראשון) בהערכת מצב בכינרת כי בשלב זה הנחת העבודה היא שאיתמר אוחנה (21), נחמן איטח (17) ולירון קראדי (17) שנסחפו על מזרני ים ברוחות העזות ביום רביעי - ככל הנראה אינם בחיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפכ"ל אלשיך הסביר כי כנגזרת מהנחת העבודה, החיפושים אחר גופותיהם של השלושה יימשכו על פי ניתוחים מקצועיים - הן מתחת לפני המים והן על הקרקע. הוא אף ציין כי במהלך היום תושלם התקנת סונאר של חיל הים על ספינה מיוחדת, שתסייע בסריקת הקרקעית באזור שבו נעלמו הנעדרים.

החיפושים בכינרת, היום (צילום: דוברות המשטרה)
החיפושים בכינרת, היום | צילום: דוברות המשטרה

"הסונאר של חיל הים שמותקן בשעות אלו ממש, יהווה תגבורת משמעותית ליכולת הסריקה באזור הממוקד", אמר אלשיך. "אנו מקווים שכוחות השיטור הימי והצוללנים בסיוע חיל הים יאתרו את הנעדרים".

מאמצי האיתור בכינרת (צילום: דוברות המשטרה)
מאמצי האיתור בכינרת | צילום: דוברות המשטרה

"מנסיון העבר, סריקה תת מימית של תא שטח גדול עלולה לארוך גם שבועות ארוכים", הוסיף המפכ"ל. "בשל כך, עם כל הקושי בטרגדיה של המשפחות, יש לתת לכוחות המשולבים של השיטור וחיל הים את השהות הנדרשת לכך. נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לאתר ולהשיב את הנעדרים להוריהם".

סריקות נערכו בכינרת, ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
חיפושים בכינרת | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

אלשיך אמר את הדברים בחפ"ק המיוחד שהוקם על חוף הכינרת, ואף עמד מקרוב על התקדמות החיפושים. עד כה כוחות השיטור הימי של משטרת ישראל הובילו את פעולות החיפוש שכללו בין היתר סריקות ימיות באמצעות ספינות השיטור, אופנועי ים, סיירים ופרשים על החופים, סריקות רחפנים ומסוקים, וכן באמצעות צוללנים מגופים שונים ומתנדבים.

בעקבות האירועים, המשטרה הפיצה בימים האחרונים כללי בטיחות לציבור הנופשים בחופי הכינרת:

• יש להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה.

• אין להיכנס לעומק עקב סכנת היסחפות.

• אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות.

• ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש על ילדים קטנים, אלא בלוויית אדם מבוגר.