מגיב לראשונה לפיטורים. מוטי גילת
מוטי גילת | צילום: צילום מסך

העיתונאי מוטי גילת הוא המצטרף הטרי למועדון המפוטרים ב"ישראל היום". העיתונאי הוותיק, הכותב בעיתון מאז שנת 2008, קיבל היום (שלישי) הודעה על פיטוריו מהעורך הטרי בועז ביסמוט. כך פרסם הערב לראשונה כתב חדשות 2 יאיר שרקי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למקורביו אמר גילת כי מדובר ב"חיסול של העיתונות החוקרת והנושכת", כחלק מהקו בו נוקט ביסמוט, שהחליף בתפקיד את עמוס רגב לפני מספר חודשים. חרף העובדה כי בעיתון נימקו את הצעד במניעים כלכליים, גילת סיפר עוד כי הציע להפחית עשרות אחוזים משכרו, ובכל זאת פוטר.

מאבק בכנסת, ארכיון
צילום ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

בכך מצטרף גילת לדן מרגלית, שקיבל בשבוע שעבר הודעה על פיטוריו. לדברי מרגלית הוא פוטר בגלל חילוקי דעות אידיאולוגיים, לאחר שורה של מאמרים והתבטאויות שפרסם בתקופה האחרונה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, מקורבו של המוציא לאור שלדון אדלסון: במספר מקרים טורים שכתב נגד נתניהו הוצנעו בעיתון ובאתר, בעוד ציוציו המשיכו להיות חריפים ונוקבים יותר.

מרגלית עצמו הגיב הערב לפיטורי גילת. "הדחתו של מוטי גילת - עמיתי נסיך העיתונות החוקרת - תפחיד עוד אנשים בעיתון שלא יעזו להרים ראש כלפי משטר נתניהו", צייץ העיתונאי שהודח. "האמת תנצח למרות הקרנפים".

"פרנסתי נפלה על הגנת חופש הדיבור", צייץ מרגלית לאחר שקיבל את ההודעה על פיטוריו. "בועז ביסמוט שטס עתה עם ביבי פיטר אותי מ'ישראל היום'. זה לא כלכלי, כי לא הציע להפחית משכרי. אני גא וגם עצוב".