ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

בכל הארץ ציינו היום (ראשון) את ערב החג השני של פסח, אך לצד השמחות נרשמו הערב מספר רב של פציעות בחלקים שונים של הארץ. תושב חולון כבן 36 נפצע אנוש לאחר שמנוע של סירה קטע את שני רגליו בעת ששחה בכנרת. צוותי מד"א פינו אותו לבית החולים פוריה שם הובהל לחדר הניתוח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"קיבלתי במירס הכוננים של מד"א קריאה על גבר שנפצע בגפיים בזמן ששחה בכנרת, מיד יצאתי למקום ובתוך רגעים ספורים ראיתי גבר כבן 36 בתוך סירה כשהוא סובל מחבלות קשות מאוד בגפיים,, סיפר כונן מד"א חובש רפואת חירום דודו חנונה, ששהה עם משפחתו בחופשה בחוף סמוך והגיע ראשון לפצוע. "יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו במהירות למקום הענקנו לו טיפול רפואי בתוך הסירה שכלל הנחת חסמי עורקים, הרדמה והנשמה ופינינו אותו לבית החולים פוריה שמצבו קשה מאוד".

זמן קצר לפני כן הוזעקו צוותי מד"א בעקבות דיווח על נער כבן 15, תושב אלעד, שנפצע לאחר שקפץ עם אופניים מרמפה סמוך למחצבות בין אלעד לנחשונים, סמוך לכביש 444. הצוותים העניקו לו טיפול ראשוני במקום ופינו אותו לבית החולים בילינסון כשמצבו מוגדר קשה והוא סובל מחבלת ראש.

זירת התאונה סמוך לאלעד (צילום: מד"א)
זירת התאונה סמוך לאלעד | צילום: מד"א

"מתחקור ראשוני עולה כי הנער וחבריו איתרו תעלת בטון מתחת לגשר בכביש 444 ובניגוד לתמרור המוצב במקום המורה על איסור הכניסה לכלי רכב, נכנסו והתקינו בה מקפצה לאופניים", מסרה המשטרה. "שעה שהנער קפץ במקפצה המאולתרת איבד השליטה על אופניו ונחבל בראשו".

כמו כן נפצע הערב צעיר כבן 18 כשרכב פגע בטרקטורון בו נהג בכביש 7955 סמוך לבית נטופה. הפצוע, תושב דיר חנא, פונה במצב קשה לבית החולים פוריה, עם חבלת ראש כשהוא מורדם ומונשם. זמן קצר לאחר מכן פגע רכב בשני רוכבי אופנוע בכביש 864 בעליות לבית ג'אן מכיוון ראמה. בתאונה נפצע קשה צעיר כבן 18, וכן שלושה פצועים נוספים קל-בינוני.

זירת התאונה סמוך לבית ג'אן (צילום: ערן לפל תיעוד מבצעי מד"א)
זירת התאונה סמוך לבית ג'אן | צילום: ערן לפל תיעוד מבצעי מד"א

"כשהגענו למקום, על הכביש בסמוך לאופנוע שכבו 2 הרוכבים, גברים בשנות ה-20 שסבלו מחבלות בגפיים", סיפר כונן על אופנוע מד"א חובש רפואת חירום אלון קוצי. "הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם לבית החולים נהריה כשמצבו של האחד קשה והשני בינוני. 2 נוסעים מהרכב טופלו ע"י צוותי מד"א נוספים שהגיעו למקום ופינו אותם גם כן לבית החולים נהריה כשמצבם מוגדר קל".

עוד במהלך הערב הוזעקו כוחות מד"א ומשטרה בעקבות דיווח על קטטה שפרצה בגדרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים קפלן גבר כבן 50 במצב בינוני עם חבלת ראש. הרקע לאירוע נחקר על ידי המשטרה.