לא חוזר לצהוב. בלאט (צילום: רויטרס)
לא חוזר לצהוב. בלאט | צילום: רויטרס

השמועות על איחוד בין מכבי תל אביב לבלאט הופרכו: מועדון הפאר, שחווה את העונה הגרועה בתולדותיו, הודיע היום (חמישי) באופן רשמי כי המאמן שזכה עם הקבוצה ביורוליג ב-2014 לא ישוב לשורותיה - לפחות לא בשנה הבאה. "לידיעתכם, דיוויד בלאט יאמן גם בעונה הבאה, 2017/18, את דרושפאקה הטורקית שתשחק ביורוקאפ", נמסר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום נועדו ראשי מכבי עם המאמן שנמצא בישראל, כשמטרת הפגישה היתה לחתום על חוזה שיוציא לדרך את הקדנציה השלישית של בלאט כמאמן ראשי אצל הצהובים. אלא שהמו"מ פוצץ ובלאט, כך על פי הודעת מכבי, ימשיך לאמן את קבוצת דרושפאקה הטורקית, שאותה אימן בעונה האחרונה.

במכבי הגישו לבלאט הצעה חסרת תקדים עבור מאמן בתולדות הקבוצה, כולל משכורת של 1.3 מיליון דולר נטו לעונה. הם גם הבטיחו שלא יתערבו לו בהחלטות המקצועיות ובהחלטות על גיוס שחקנים, אם כי רצו להשאיר בתפקידו את המנהל המקצועי ניקולה וויצ'יץ'.

מזרחי: "דיוויד שהדברים לא פשוטים" (צילום: יוסי אליגר , פלאש 90)
מזרחי: "דיוויד שהדברים לא פשוטים" | צילום: יוסי אליגר , פלאש 90

המשכורת שהציעה מכבי תל אביב, אמנם גבוהה ביחס למועדון, אך היא עדיין נמוכה ביחס לסכומים שהרוויח בלאט בטורקיה, ומעבר לכך, על בלאט היה לפצות את הקבוצה הטורקית במקרה של עזיבה. כמו כן, כמי שישוב לעבוד בישראל עליו לשלם סכומי כסף נכבדים למס הכנסה: המאמן המצליח שאימן בעבר את קליבלנד ב-NBA לקח בחשבון גם את השיקולים הללו כשהחליט, כך נראה, להמשיך לעונה נוספת באיסטנבול.

בלאט היה אמור לחזור לקדנציה שלישית בקבוצה, אותה הוביל להישגים גדולים בעבר: במהלך השבוע דווח כי בלאט כבר סיכם את תנאיו, אך כעת מכבי תל אביב תצטרך למצוא מאמן חדש. אריק שיבק, שאימן את הקבוצה במשחקים האחרונים, לא ימשיך לעונה הבאה: גם מעמדם של רוב השחקנים עדיין לא ברור.

שמעון מזרחי אמר לחדשות 2 : "דייוויד הבין שהדברים לא פשוטים והחליט לכבד את החוזה שלו מול הקבוצה הטורקית. הבעייה היתה החוזה שלו שם מול הטורקים".