"הוסבר להורים מה לעשות במצב של דימום" (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

פעוטה בת שנתיים באה במגע עם חומר הדברה רעיל ופונתה במצב אנוש: הבוקר (שני) הובאה לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת ילדה בת שנתיים מהגליל העליון, ומבית החולים נמסר כי הפעוטה סובלת מהרעלת זרחן אורגני חריפה - לאחר שבאה במגע עם חומר הדברה רעיל במיוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפעוטה, שהובאה על ידי הוריה, מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ ילדים כשהיא במצב אנוש, מורדמת ומונשמת: מבית החולים נמסר כי התסמינים דומים לפגיעה מנשק כימי.

מפרטים ראשונים עולה כי הפעוטה שיחקה בבקבוק שהיה בו החומר - והוא נשפך עליה. חומר ההדברה היה מאוחסן בבקבוק שאינו אריזתו המקורית ולכן זהותו המדויקת אינה ידועה והוא נשלח לבדיקות מעבדה.

בית החולים זיו, ארכיון (צילום: חדשות 2)
בית החולים זיו, ארכיון | צילום: חדשות 2

כעת נבדק כמה זמן חלף מהפגיעה ועד שההורים שמו לב ופינו את הפעוטה לטיפול רפואי: כמו כן, לא ידוע אם התינוקת שתתה מהחומר או רק באה עמו במגע עורי ממושך.

פרופסור אנתוני לודר, מנהל המרכז לרפואת הילד במרכז הרפואי זיו בצפת, מזהיר בעקבות המקרה מפני אחסון חומרים מסוכנים בהישג ידם של פעוטות וילדים. פרופ' לודר קורא להימנע מהעברתם של חומרים מסוכנים למכלי אחסון העלולים להטעות בדבר טיבם, כגון בקבוקים או כוסות.

אמבולנס (צילום: נטע יערי, חדשות)
הפעוטה פונתה לבית החולים. ארכיון | צילום: נטע יערי, חדשות

"פגיעות מחומרים אלו מתבטאות בצריבה קשה של העיניים והעור, או בכוויות פנימיות כתוצאה משתיית החומרים המסוכנים, אך הסכנה החמורה ביותר שהם טומנים נשקפת למערכת הנשימה", אומר פרופ' לודר .