כבר 15 שנים שעדי בכר רוכב על האופנוע שלו, ואתמול (שני) עשה דרכו לעוד יעד כשלפתע באזור הבורסה ברמת גן נהג רכב פרטי פגע בו והעיף אותו מהכביש. בסרטון שהגיע ל"אור ירוק" נראה נהג הרכב ממשיך לנסוע גם לאחר הפגיעה ברוכב האופנוע, שלא ויתר ונסע אחרי הנהג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכר התעמת עם הנהג והטיח בו שלא עצר ולו לרגע כדי לבדוק מצבו ולהחליף עמו פרטים. לאחר סירובו של נהג הרכב, נראה בכר עולה על מכסה המנוע של הרכב ומסרב לזוז ממנו עד שנהג הרכב ייתן את הדין על מעשיו. אולם הנהג לא התרגש ממעשיו של בכר, והמשיך לנסוע עוד כ-200 מטרים עד שבעקבות הנהיגה התזזיתית המכוונת של הנהג, בכר נפל ממכסה המנוע.

"גם אחרי שברח בפעם הראשונה עד שעצרתי אותו הוא לא רצה לתת לי שום פרטים", סיפר בכר לחדשות 2 Online. "דיברתי אליו יפה וביקשתי בנימוס, אבל הוא רק רצה לברוח משם. כל הזמן עובר לי בראש שיכלה להיות סיטואציה אחרת לגמרי, שהייתי מרוח בה על הרצפה והוא היה שותה את הקפה שלו בבית".

בכר הסביר שעניין מסירת הפרטים כלל לא עניין אותו, אלא כי הוא הוטרד מהעובדה שזה לא הגיוני ולא ערכי בעיניו שנהג הרכב לא לקח אחריות. "יכולתי לרשום את מספר הרכב שלו ולסיים עם זה, אבל זה פשוט חוסר אכפתיות לערך חיי אדם, לא רציתי לוותר ולא רציתי שאנשים אחרים יפגעו", הסביר. "היום זה אני, מחר זה מישהו אחר. אדם כזה לא צריך להיות על ההגה".

בכר הגיש תלונה במשטרה בליווי הסרטון. לחוסר מזלו, ההתעסקות באירוע הובילה לכך שפוטר מעבודתו. כעת הוא מקווה שתהיה התנהלות מחמירה נגד אנשים דוגמת הנהג עמו התעמת.

"ממש כמו במערב הפרוע"

"הסרטון צולם בישראל 2017, ולא בסרט הוליוודי", מדגיש מנכ״ל עמותת אור ירוק ארז קיטה. "האנרכיה בכבישים מגיעה לשיאים חדשים, ממש כמו במערב הפרוע. זו התוצאה הישירה לחוסר של 300 ניידות ומאות שוטרים שהיו חייבים להיות היום בכבישים, כדי למנוע תופעות מסוכנות כאלו".

"מספר ההרוגים מתאונות דרכים נמצא חמש שנים ברציפות בעליה מתמדת וחדה, אבל אף אחד בממשלה לא חושב שהגיע הזמן לקחת אחריות ולפעול לצמצום ההרוגים מתאונות דרכים", אמר קיטה. "הגיע הזמן שהממשלה תשים בראש סדר העדיפויות שלה את הצלת החיים בכבישים באמצעות תוספת של מאות ניידות ומאות שוטרים. תאונות דרכים הן לא גורל משמים, ואפשר להצליח במאבק הזה״.

פניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il